Меморіал Дніпровський плацдарм у селі Військовому

105
0
меморіал Дніпровський плацдарм, с.військове

Село Військове розташоване за 70 кілометрів від Дніпра в бік Запоріжжя. Сюди можна не потрапити «проїздом», бо воно розташоване дуже осторонь від шосе. Тут розбиті дороги, 500 осіб населення, кілька військових кладовищ і найголовніше – величезний меморіал.

Відео – Меморіал Дніпровський плацдарм (рос. мова)

Історія форсування Дніпра

меморіал Дніпровський плацдарм, с.військове

Меморіал Дніпровський плацдарм був побудований 1985 року і присвячений події формування Дніпра 1943 року, після чого стало можливим звільнення тодішнього Дніпропетровська від німецької окупації.

Вхід меморіал Дніпровський плацдарм
Меморіал Дніпровський плацдарм – прохід на територію

24 вересня 1943 року велика кількість радянських солдатів у складі багатьох підрозділів висадилися в цьому місці, щоб продовжити наступ на Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ. Битви тривали тут кілька діб і під час них загинули тисячі солдатів.

У цей самий час на північ – у районі села Аули біля сучасного Кам’янського проводили аналогічну операцію – перекидання солдатів із лівого на правий берег для того, щоб узяти в кліщі міста.

Цю битву можна візуально подивитися в діорамі міста Дніпро, яка також присвячена їй. І ця битва увійде в історію як одна з найбільших на території України. У ній брали участь близько 4 мільйонів солдатів з обох сторін.

Меморіал форсування Дніпра

Насправді цю споруду складно назвати пам’ятником. Це цілий комплекс. Посеред лісу, за кілька кілометрів від села розташована велика територія. Тут є дороги, будівлі (незрозуміло, яке в них призначення), пам’ятники, кладовище, стоять артилерійські гармати – як частина експозиції.

Меморіал Дніпровський плацдарм
Меморіал Дніпровський плацдарм

Берег річки Дніпро залитий бетоном, укладений бетонними балками. Далі від берега розташовані таблички з назвою підрозділів, які брали участь у форсуванні. Серед них є й табличка 17 повітряної армії, пам’ятник пілотам якої стоїть у Дніпрі на Сонячній набережній.



Далі йде бетонна стіна з величезною червоною зіркою і чорний пам’ятник, що символізує вогонь. На ньому ж зірка, всередині якої серп і молот.

Дніпровський плацдарм
Можна піднятися нагору

На території є великі заасфальтовані галявини – я думаю, це парковки, адже на меморіал могли звозити групи людей у пам’ятні дати. Наприклад, школярів.

Декомунізація радянського меморіалу

Всупереч усталеній думці про Україну, особливо з подачі російської пропаганди – пам’ятник ніхто не чіпає і зносити не збирається. Видно, що за територією доглядають. Тут чисто, акуратно, бетон пофарбовано, а зірку замінено на пластик – щоб довше зберігав свій колір.

пам'ятник біля меморіал Дніпровський плацдарм
Пам’ятник на території меморіалу

Насправді, в Україні не чіпають поховання радянських солдатів і зокрема Меморіал Дніпровський плацдарм тому підтвердження.

Як дістатися до меморіалу Дніпровський плацдарм

Із Дніпра у Військове їздить автобус. Його кінцева зупинка на Тополі біля магазину Епіцентр. У будні дні в нього один графік, у вихідні інший – усього 2 рази на день. Автобус приїжджає до Центру Військового, і до меморіалу потрібно буде йти пішки або попросити когось підвести. За відстанню це приблизно 3,5 км.

С машиной можно подъехать прямо на территорию мемориала. От Днепра сюда 58,8 км (одометр на машине показывал 71). Из Запорожья примерно такое же расстояние.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *