Якщо ви шукайте місце, щоб скупатися у спеку недалеко від Дніпра, тоді для вас стане справжнім відкриттям парково-готельний комплекс усього за 10 кілометрів від Дніпра. Це ну дуже близько, до того ж туди веде ідеальна дорога, тож подорож не займе багато часу.
Парк-готель називається Озерище, розташований у селищі Чумаки, що за селищем Ювілейний, і на додачу тут знаходиться кінний клуб (тільки коней у стайнях я не побачив).
Озеро і курорт Озерище
Я так думаю, що колись тут була радянська оздоровниця, яка переросла в цілком пристойний заміський клуб із помірними цінами.
Курорт виріс навколо середніх розмірів озера, в якому водиться риба і ми бачили кілька зграй лебедів. На подив, озеро не цвіло (справа була в найспекотнішу липневу пору). Значить, тут проточна вода і це сприяє біологічному різноманіттю.
В озері водиться риба та плавали кілька зграй лебедів.
Щоб заїхати на територію Озерища, нам довелося проїхати через шлагбаум. За в’їзд грошей не просили. Необхідно тільки зупинитися і сказати, що їдете купатися або в готель – у кого які плани відпочинку тут.
До речі, на території розташована кінна ферма (позначена на картах як Klimenko stable) і на шляху до пляжу можна побачити стайні та загони, де пасуться коні. Незрозуміло, але під час цієї поїздки взагалі не було ознакою наявності тут коней.
Хочеться пожартувати і сказати – що поруч є м’ясокомбінат Ювілейний. Ось там усі коні:)
Пляж Озерище і ціни на ньому
Дорогою на пляж уздовж озера були місця, де можна порибалити. У відгуках в інтернеті люди пишуть, що це задоволення платне. Тільки потрібно зробити поправку на те, що відгукам уже років 10, тому могло багато чого змінитися.
І ось ми на пляжі. Територія пляжу відносно невелика. Вона обгороджена парканом і просто так сюди не пройти – необхідно заплатити за вхід. На імпровізованому ресепшені не тільки беруть гроші за вхід – 100 грн за дорослого і 50 грн за дитину до 12 років. Ще тут продають пляжні закуски. Можна орендувати альтанку – 500 грн, стіл із диванами з піддонів, взяти напрокат парасольку – 200 грн. За територією пляжу на стоянці є мангальна зона – її оренда теж платна.
Сам пляж піщаний, пісок можна назвати чистим і приємним, тільки дуже гріється на сонці, оскільки тіні тут мало. Доводиться тулитися під деревами, що ростуть, або грибками, що стоять, або брати парасольку напрокат. На пляжі є переодягальня і біля неї дуже багато людей – адже тут дерева і тінь.
Озеро неглибоке, місцями з ямами. Мені здається, що потрібно зайти дуже далеко, щоб була глибина, а може її взагалі не знайти тут. Щоправда, вода каламутна, як на звичайному озері, а от дно слизьке і з мулом. Тільки вхід піщаний і приємно заходити, а далі можна посковзнутися і особливо вразливим людям може не дуже приємно.
Здивувала на пляжі наявність пристойного туалету. У ньому приємно пахло, є вода і мило.
Можливо, туалет такий завдяки наявності тут ресторану і готелю – адже постояльці ходять на загальний пляж і користуються цим же туалетом.
Ресторан і готель в Озерищі
Якщо піти далі вглиб уздовж озера ми опиняємося на великій асфальтованій парковці, а за нею сам ресторанно-готельний комплекс.
Нас вітає ідеально чиста територія, з газонами, квітами, декоративними деревами. Багато тіні, тепла і співу птахів. Сюди не пускають у пляжному одязі.
У ресторані можна посидіти як усередині, так і зовні в білих альтанках із кованими столиками, стільцями і диванчиками. Така собі атмосфера аристократичних 20-х роках XX століття. А ще є лазня.
Як проїхати на Озерище
Я засікав час та кілометраж від Озерища до проспекту Слобожанський. Вийшло 13 хвилин та 10 кілометрів.
Їдемо по Донецькому шосе в сторону Підгороднього та повертаємо на Ювілейне (село де знаходиться м’ясокомбінат Ювілейний), за ним далі село Чумаки. Там і курорт Озерище.
Загалом, поїздка на Озерище мала позитивний ефект. Недалеко від міста, приємна атмосфера ресторанного комплексу, тиша, затишок і спокій перекрили деякі незручності від галасливого і спекотного пляжу з озером зі слизьким дном.