Екоферма Соколово – лавандовий рай біля Дніпра

235
0
еко ферма соколово Дніпропетровська область

У 2023 році абсолютно випадково відкрив для себе одну цікаву локацію за 30 км від Дніпра – це ферма Соколово в селищі за Олександрівкою Дніпропетровської області. Як виявилося, тут не тільки можна подивитися цвітіння лаванди на початку літа, а й відпочити на вихідних і купити екологічно чистих незвичайних продуктів.

Відео – екоферма Соколово

Лавандове поле

Спочатку я дізнався про екоферму Соколово на початку червня. Тут проводився фестиваль з приводу цвітіння лаванди, і сюди запрошували гостей, щоб подивитися на цю подію. Лаванда цвіте в середині червня, а тому потрапити на це дійство є не так і багато часу. Трохи згодом я дізнався, що тут можна орендувати будиночки, відпочити на пляжі та купити багато цікавих їстівних речей, які тут же й виробляють. Наприклад, камбуча, огірки, помідори, перець, салат і навіть кавуни, які всередині жовтого кольору.

І тільки наприкінці серпня, я потрапив сюди особисто і можу розповісти, яка інфраструктура є на фермі Соколово.

Що цікавого на фермі Соколово

Коли ми заїжджаємо на ферму, нас зустрічає середніх розмірів споруда в сучасному стилі, тут є табличка, хто заснував ферму, і парадний вхід з цікавими скульптурами, брошурами та кафе, де можна купити продукти або просто посидіти на незвичайній дизайнерській лавочці.

ферма соколово дніпро вхід
Центральный вход на ферму Соколово

Далі нам потрібно спуститися вниз, до озера на місці протікаючої річки Татарка. Ми йдемо брукованою доріжкою повз павільйон під дискотеку, волейбольне поле, дитячий майданчик, велику альтанку для йоги з дзвіночками та стрічками, виходимо на просте літнє кафе та альтанки для відпочинку, а також сектор, де стоять котеджі для постояльців ферми.

котеджі на фермі Соколове
Котеджі на екофермі

У літньому кафе можна купити пиріжки або морозиво, замовити фірмові прохолодні напої. Не впевнений, що тут є гаряча кухня (але можу помилятися). Тут просторо і є місця “на природі” – на диванах із піддонів зі столами з великих пнів.

Біля пляжу стоять альтанки, в яких можна ховатися від спеки, сидіти на лавках усередині або смажити м’ясо.

Тут купаються у виритому ставку за течією річки Татарка. Я так підозрюю, що для цього спеціально по руслу розкопали озеро. Для відпочивальників на пляжі є лежаки, парасольки та великий надувний причал, щоб весело скочуватися у воду.

ріка Татарка с. Соколово
Місце для купання на фермі

Далі йдуть котеджі, в яких живуть люди. Будиночків небагато – всього чотири поодиноких і один великий довгий (я так і не зрозумів його призначення).

На території кілька ігрових майданчиків. Починаючи з великого батута для дітей, спортивного майданчика з баскетболом (ще його використовують як танцмайданчик) і закінчуючи великою альтанкою для йоги, з приємними дзвіночками і кольоровими стрічками.

ферма Соколово дитячий майданчик
Дитячий майданчик

Ми зробили припущення, що це саме альтанка для йоги, тому що там було багато батутів і вона розташована на висоті – думаю, щоб спостерігати світанки й заходи сонця.

еко ферма соколово Дніпропетровська область
Всередині “альтанки для йоги”

І поруч з альтанкою починається лавандове поле. Це одна з родзинок екоферми Соколово. Коли цвіте лаванда тут влаштовують великі свята і з’їжджається багато туристів, подивитися на цю красу. Крім того, з лаванди роблять варення та багато інших цікавих речей:)

ферма Соколово лавандове поле
Лавандове поле в серпні

І, звичайно ж, не обходиться без фото для дівчат в інстаграм.

Теплиці та зоопарк екоферми Соколово

За альтанкою для йоги і лавандовим полем знаходяться теплиці. Тут вирощують овочі, стоїть техніка і знаходяться підсобні приміщення. Туристам тут нецікаво, хіба просто погуляти територією.

Ще одна родзинка екоферми – це зоопарк. Насправді я думав, що він більший. У зоопарку відео незвичайних чорних півнів, кіз, і дві лами. Було спекотно, а тому тварини сиділи в загонах і не дуже проявляли активність. Упевнений, що кози, кури і навіть лами теж приносять користь для виробництва екологічно чистих, смачних і корисних продуктів.

Як доїхати на екоферму

Ферма Соколово розташована в однойменному селищі Дніпропетровської області. До Дніпра звідси 26 км, якщо їхати з боку Ігрені та Олександрівки. Однак, незважаючи на таке близьке сусідство з обласним центром, сюди не ходить жодного автобуса. Тому добиратися тільки на своєму автомобілі. Ще можливий трансфер від туристичної фірми, яка займається організацією турів вихідного дня.

як доїхати в соколово екоферму
Вказівник із шосе на ферму

На карті ферму можна знайти за позначкою екоферма Соколово або SokolovoFoodForest.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *