Луїджі та Мокрина – пам’ятник вічного кохання в Києві

13
0
Пам'ятник вічній любові у Києві. Луїджі та Мокрина

Ця історія кохання почалася в темні часи – коли йшла Друга світова війна і довела, що справжнім почуттям час не підвладний.


Історія Вічного кохання Луїджі та Мокрини

У 1943 році українку Мокрину Юрзук вивезли на примусові роботи до Австрії. Дівчині тоді було 23 роки та в неї була новонароджена дочка. Італійському солдату Луїджі Педутто виповнилося 21 рік і молоді люди покохали одне одного. Їхні стосунки тривали недовго, всього 2 роки, і за цей час Луїджі підтримував кохану як міг. Ходить історія, що він зшив їй пальто своїми руками з суконної тканини.

У 1945 році, коли війна закінчилася, у пари був невеликий вибір. Дівчина не могла залишитися в Європі та переїхати до Італії, а хлопцеві не дозволили поїхати до СРСР, щоб пара могла бути разом. Так молоді люди були розлучені і ніхто не міг подумати, що вони коли-небудь зустрінуться.

У себе вдома Мокрина вийшла заміж і у неї народилися син і дочка, Луїджі одружився і народив сина.

Минуло більше 60 років, перш ніж вони знову побачилися, і сталося це на телевізійній передачі в 2004 році. Саме момент зустрічі і відображений у скульптурі Вічного кохання в Києві. Тоді закохані обійнялися і довго не могли розімкнути обійми, а Луїджі вигукнув: «Дякую тобі, Господи». Їм було тоді 82 і 84 роки.

Після цього Луїджі кілька разів приїжджав у село Верабово біля Кривого Рогу, а жінка відвідувала його в його рідному місті Костель-Сан-Лоренцо. Чоловік зробив пропозицію залишитися у нього назавжди, але Мокрина відмовилася через вік і здоров’я.

Пам’ятник Історія кохання в Києві

Монумент на честь Луїджі та Мокрини був урочисто відкритий у Києві 7 травня 2013 року. Його створення профінансував телеканал Інтер і подарував місту. Його архітекторами стали Олександр Моргацький та Григорій Костюков.

На жаль, Мокрина не змогла бути присутньою на його відкритті – занадто важким був для неї приїзд до столиці України. А ось Луїджі був присутній там і був дуже активним – виголошував промову, жестикулював, як це властиво темпераментним італійцям. Такий же пам’ятник встановили і в рідному місті Луїджі Педутто 30 квітня 2017 року.

Під пам’ятником є табличка про історію його появи. Табличка на трьох мовах – російській, українській та італійській.

Знаходиться скульптура Луїджі і Мокрини в Хрещатому парку в Києві, відразу біля входу на Міст закоханих.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *