У селищі Зелений Гай, що за 30 кілометрів від міста Дніпро є дивовижне місце для душевного сімейного відпочинку вихідного дня. Це приватна сироварня та еко-ферма, де варять екологічно чистий сир та містять багато видів тварин (скільки точно видів не скажу, але за кількістю близько 600).
Засновники сироварні та ферми сімейна пара Анатолій та Євгенія, які у 2019 році відкрили це дивовижне місце та назвали його на ім’я селища – “Зелений Гай”.
Анатолій раніше служив у Збройних Силах України, і зараз ферма активно допомагає тваринам та країні боротися проти російської агресії.
Локація розташована на лівому березі річки Мокра Сура.
Приключения начинаются с самого начала, ведь чтобы попасть сюда с автобуса, необходимо перейти через подвесной мост на Мокрой Суре, а ему уже больше ста лет!
Далі ми потрапляємо на саму сироварню – це середніх розмірів будинок із затишною верандою, м’якими пуфами. Тут у великому панорамному можна побачити, як готується сир. Також тут живе великий та добрий пес, можна купити сир та щось поїсти – на кшталт картоплі та гамбургерів. Продається багато видів сирів, яєць різних птахів.
Навіть страусові є!
Тут купують квиток на відвідування ферми та екскурсії нею. Є паркування для приїжджають на автомобілі. А гостей зустрічає Каліфорнійський перепел (Callipepla californica) – неспокійний птах у клітці.
Звідси можна пройти на пляж, де насипаний пісок і є яскрава альтанка прямо на воді. Взяти на прокат байдарку або просто полежати на білому піску і купуватись у спокійній та теплій річці. По пляжу вільно ходять кілька зграй гусей.
Еко-ферма Зелений Гай
Ферма має великі розміри і населена різними тваринами.
Тут в одному загоні живе заєць, кролики та видра. Розповіли цікаві історії про життя та організацію їхніх сімей. Є собака Дашка (ДШК – за назвою кулемета), вивезений із зони АТО у 2016 році.
Багато коней, більших і маленьких. Коней, як та інших тварин можна годувати – для цього господарі дає невеликі відра для яблук та моркви, інструктують як нарізати овочі та як правильно годувати живність. Наприклад – не можна стояти ззаду і давати корм потрібно на відкритій долоні.
Коні приємно слинять руки – це перший мій такий досвід!
Ще на фермі мешкають кози, вівці, свині, багато різних птахів. Є навіть коза з бантиком! Екзотичні страуси, які їдять морквину та яблука – заковтуючи цілими шматками.
Екскурсії на ферму Зелений Гай
На ферму та сироварню у Зеленому Гаї можна замовити екскурсію. Сюди приїжджають як організовано туристичними автобусами з Дніпра, Запоріжжя, так і сім’ями на машинах. Можна приїхати своїм ходом із Дніпра (вставати селище Зелений Гай):
- 265 маршрутка від Шинника Дніпро-Богданівка, ходить щогодини;
- 218 маршрутка від Шинника Дніпро-Сурсько-Михайлівське – щогодини.
Екскурсія проходить у певні години і на неї потрібно записуватися заздалегідь, з дегустацією автентичного сиру та напоїв. Можна просто погуляти фермою – це буде дешевше, тільки варто пам’ятати, що є години “сієсти”, коли і співробітники і тварини відпочивають.
Ферма зараз
У 2022 році ферма стала притулком для тих тварин, які жили в зоні бойових дій після широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Господарі не могли залишитись осторонь і прихистили нещасних – коти, собаки, коні, осли – були врятовані з-під обстрілів.
Ферма не тільки розміщує тварин, лікує їх і виробляє молоко для сироварні, але й допомагає дітям та дорослим знайти душевний спокій терапією тваринами. Це одна із місій цього місця.
Мені сподобалося не лише спілкуватися з тваринами та сидіти на пляжі, а й як господарі ставляться до відвідувачів. Приділяють увагу, цікавляться своїми гостями та розповідають, показують як можна провести час.
Дякую за гарне та душевне місце.
Сироварня Зелений Гай та війна з росією 2022 року
Вночі 3 вересня 2022 року ферма в Зеленому Гаю зазнала атаки російською ракетою. Рано-вранці ППО ЗСУ збило ракети, що летять у бік Дніпра і одна з них упала прямо на ферму.
фото з інстаграм sirovarnia_zeleniy_gai
На жаль, частина загонів згоріла і частина тварин було поранено або загинули.
Власники ферми оголосили збір коштів на відновлення загонів, лікування тварин та заготівлі їм їжі на зиму. Люди мобілізувалися і буквально за 1 день зібрали не лише необхідну суму, а й допомогли своєю працею, матеріалами та кормами.
Це дуже круто, як українці можуть мобілізуватися та відновити це чудове місце та свою країну!