Приватна сироварня та еко-ферма в Зеленому Гаї

1087
0

У селищі Зелений Гай, що за 30 кілометрів від міста Дніпро є дивовижне місце для душевного сімейного відпочинку вихідного дня. Це приватна сироварня та еко-ферма, де варять екологічно чистий сир та містять багато видів тварин (скільки точно видів не скажу, але за кількістю близько 600).

Засновники сироварні та ферми сімейна пара Анатолій та Євгенія, які у 2019 році відкрили це дивовижне місце та назвали його на ім’я селища – “Зелений Гай”.
Анатолій раніше служив у Збройних Силах України, і зараз ферма активно допомагає тваринам та країні боротися проти російської агресії.

Локація розташована на лівому березі річки Мокра Сура.

Приключения начинаются с самого начала, ведь чтобы попасть сюда с автобуса, необходимо перейти через подвесной мост на Мокрой Суре, а ему уже больше ста лет!

Далі ми потрапляємо на саму сироварню – це середніх розмірів будинок із затишною верандою, м’якими пуфами. Тут у великому панорамному можна побачити, як готується сир. Також тут живе великий та добрий пес, можна купити сир та щось поїсти – на кшталт картоплі та гамбургерів. Продається багато видів сирів, яєць різних птахів.

Навіть страусові є!

Тут купують квиток на відвідування ферми та екскурсії нею. Є паркування для приїжджають на автомобілі. А гостей зустрічає Каліфорнійський перепел (Callipepla californica) – неспокійний птах у клітці.

Звідси можна пройти на пляж, де насипаний пісок і є яскрава альтанка прямо на воді. Взяти на прокат байдарку або просто полежати на білому піску і купуватись у спокійній та теплій річці. По пляжу вільно ходять кілька зграй гусей.

Еко-ферма Зелений Гай

Ферма має великі розміри і населена різними тваринами.
Тут в одному загоні живе заєць, кролики та видра. Розповіли цікаві історії про життя та організацію їхніх сімей. Є собака Дашка (ДШК – за назвою кулемета), вивезений із зони АТО у 2016 році.

Багато коней, більших і маленьких. Коней, як та інших тварин можна годувати – для цього господарі дає невеликі відра для яблук та моркви, інструктують як нарізати овочі та як правильно годувати живність. Наприклад – не можна стояти ззаду і давати корм потрібно на відкритій долоні.

Коні приємно слинять руки – це перший мій такий досвід!

Ще на фермі мешкають кози, вівці, свині, багато різних птахів. Є навіть коза з бантиком! Екзотичні страуси, які їдять морквину та яблука – заковтуючи цілими шматками.

Екскурсії на ферму Зелений Гай

На ферму та сироварню у Зеленому Гаї можна замовити екскурсію. Сюди приїжджають як організовано туристичними автобусами з Дніпра, Запоріжжя, так і сім’ями на машинах. Можна приїхати своїм ходом із Дніпра (вставати селище Зелений Гай):

  1. 265 маршрутка від Шинника Дніпро-Богданівка, ходить щогодини;
  2. 218 маршрутка від Шинника Дніпро-Сурсько-Михайлівське – щогодини.
Розклад автобусу 256 дніпро
Розклад маршрутки №265

Екскурсія проходить у певні години і на неї потрібно записуватися заздалегідь, з дегустацією автентичного сиру та напоїв. Можна просто погуляти фермою – це буде дешевше, тільки варто пам’ятати, що є години “сієсти”, коли і співробітники і тварини відпочивають.

Ферма зараз

У 2022 році ферма стала притулком для тих тварин, які жили в зоні бойових дій після широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Господарі не могли залишитись осторонь і прихистили нещасних – коти, собаки, коні, осли – були врятовані з-під обстрілів.

Ферма не тільки розміщує тварин, лікує їх і виробляє молоко для сироварні, але й допомагає дітям та дорослим знайти душевний спокій терапією тваринами. Це одна із місій цього місця.

Мені сподобалося не лише спілкуватися з тваринами та сидіти на пляжі, а й як господарі ставляться до відвідувачів. Приділяють увагу, цікавляться своїми гостями та розповідають, показують як можна провести час.

Дякую за гарне та душевне місце.

Сироварня Зелений Гай та війна з росією 2022 року

Вночі 3 вересня 2022 року ферма в Зеленому Гаю зазнала атаки російською ракетою. Рано-вранці ППО ЗСУ збило ракети, що летять у бік Дніпра і одна з них упала прямо на ферму.

фото з інстаграм sirovarnia_zeleniy_gai

На жаль, частина загонів згоріла і частина тварин було поранено або загинули.

Власники ферми оголосили збір коштів на відновлення загонів, лікування тварин та заготівлі їм їжі на зиму. Люди мобілізувалися і буквально за 1 день зібрали не лише необхідну суму, а й допомогли своєю працею, матеріалами та кормами.

Це дуже круто, як українці можуть мобілізуватися та відновити це чудове місце та свою країну!

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *