Цікаві та незвичайні місця Дніпропетровської області

2505
0
Токівські водоспади Дніпропетровська область

Якщо ви зібралися подорожувати Дніпропетровщиною на 1 день, вам чудово підійдуть ці локації. Це добірка місць, якщо ви бажаєте кудись поїхати та подивитися щось цікавого у Дніпропетровській області. Добірка підійде як любителям активного відпочинку, так і спокійнішого.

Раніше я вже складав подібний список та відвідував ті місця. Це нова добірка визначних пам’яток Дніпропетровської області. Поїхали!

Блакитні озера в Кам’янському

Колись на місці цього можна навіть сказати елітного курорту у селищі Єлизаветівка, що біля Кам’янського видобували пісок для будівництва лівого берега Дніпродзержинська.

Потім почали прибувати ґрунтові води та котлован наповнився водою. Тепер це улюблене місце відпочинку багатьох мешканців Дніпра та околиць – Блакитні озера.

Їх так назвали за блакитний, бірюзовий відтінок води. Вода тут справді чиста та тепла. За легендою – вона навіть не замерзає взимку. Озеро велике – 200 тисяч квадратних метрів і розділене на дві частини косою. Глибина 20-40 метрів – це глибоко для водойм області.

Голубі озера Кам'янське
Платний пляж на Голубих озерах

Навколо озера знаходиться сосновий ліс, а вздовж берега розташовані бази відпочинку, кемпінги та дикі пляжі. Тож відпочити можна не лише цивілізовано та дорого, з багатьма розвагами, а й дикуном з мінімумом зручностей.

Як дістатися на Блакитні озера

Де знаходяться Блакитні озерасело Єлизаветівка.

З Дніпра автобусом до Кам’янського. Автобус їде від цирку в центрі міста та автовокзалу. Простіше доїхати, якщо автобус курсує одразу на Лівий берег Кам’янського. Вийти за Єлизаветівкою;

З Дніпра електричкою. Вийти на залізничному вокзалі Кам’янського і пересісти на маршрутку на Єлизаветівку;

На машині. Їхати об’їзною у бік Царичанки. Повернути ліворуч на повороті на Лобойківку та доїхати до Єлизаветівки. І ви досягли мети!

Храм семи воріт або Микільський кромлех

А ви знали, що це найдавніший храм на території України? У селищі Микільське-на-Дніпрі є дивовижні пам’ятки!

Знаходяться вони у Регіональному ландшафтному парку “Дніпровські пороги” – це велика територія з густим лісом.

Храм семи воріт це культова споруда, одне з місць сили в Дніпропетровській області та Україні. Ця стародавня споруда віком може бути 12 тисяч років (для порівняння – Стоунхенджу близько 5 тисяч років). До того ж більшість кромлехів в Україні знищено багато сотень років тому.

Храм збудували з обточеного каміння, викладеного по колу. Він призначався для поклоніння Перуну. І в ХІХ столітті Яворницький побував тут і замалював розташування каменів, давши нове життя цьому місцю.

Зараз у Храмі семи воріт набагато менше каменів. Зате є різьблена статуя божества (мабуть зроблена недавно) і ніякої таблички про це місце або його охорону державою.

Храм сімох врат дніпропетровська область
Микільський кромлех

Як дістатися до Храму сімох воріт

Google Maps – Микільський кромлех.

  • На машині у бік Запоріжжя по Запорізькому шосе – поворот ліворуч за постом Солоне;
  • На автобусі із Дніпра. Автобус відправляється з автовокзалу та з ж/м Тополя (зупинка біля Єпіцентру).

Парк Світлани Кульбашної у Військовому

У пішій доступності від Храму сімох врат є цікаве місце, теж створене людськими руками. Це ландшафтний парк Світлани Кульбашної.

Парк знаходиться у селищі Військове, на його північній околиці. Це велика територія на виїзді із села у бік Микільського-на-Дніпрі. Серед уже занедбаних хат та дороги з грушевими деревами.

Тут кілька локацій із різними рослинами, травами – природна краса. Є навіть будинок хобіта та вихід до Дніпра довгим і вузьким мостом!

парк світлани кульбашної
Будинок Хобіта у парку Світлани Кульбашної

Парк відвідують, щоб відпочити від метушні міста. А ще тут проходять музичні фестивалі у теплій та душевній компанії.

Що ще потрібно, щоб провести душевно вихідний чи будній день?

Де знаходиться ландшафтний парк Світлани Кульбашної

Google Maps – вул. Дніпровська, 14, с. Війскове.

Меморіал Другої світової війни у Військовому

На південній околиці Війскового за житловим сектором є величезний меморіал.

Це велика територія з асфальтованими майданчиками, масивними бетонними пам’ятниками, братською могилою та військовою технікою. Меморіал відкрили у 1985 році на місці плацдарму десантування Червоної армії на правий берег річки Дніпро.

1943 року з цього місця почалося звільнення Дніпропетровська та Дніпродзержинська від загарбників. 2 місяці після висадки точилися бої за ці міста, під час яких загинули тисячі солдатів.

меморіал. пос. Військове
Меморіал “Дніпровський плацдарм”

Меморіал справляє сильне враження як своїми розмірами, так і важкою енергетикою тут. У звичайні дні біля нього пустельно. На бетонних блоках повзають ящірки. Влітку земля усіяна абрикосами і мирно тече широкий Дніпро.

Як доїхати до маморіалу у Військовому та парку Світлани Кульбашної

Адреса меморіалу “Дніпровський плацдарм” – с. Військове.

Якщо їхати у Військове, то краще одразу відвідати дві чи навіть три локації – меморіал та парк Кульбашної, Храм сімох врат у Микількому-на-Дніпрі. Особливо якщо на машині. Для цього потрібно із Запорізького шосе за постом Солоне повернути ліворуч (якщо їхати у бік Запоріжжя). Далі через Оріхове на Військове та Микільське.

Автобус на Військове з Дніпра відправляється з ж/м Тополь (зупинка навпроти Єпіцентру). У день ходить не так багато автобусів, тому необхідно розпланувати час. Автобус приїжджає до центру села та до меморіалу потрібно пройти близько 3 км на південь села. До парку Кульбашної – на північ.

Аеродром у Майському та стрибки з парашутом

Якщо ви любите екстремальний спорт та живете у Дніпропетровській області, вам обов’язково необхідно відвідати це місце.

У Майському неподалік Синельниково знаходиться аеродром, на якому базується парашутний клуб “Авіа-Союз”. Це великий парашутний центр області та України.

Тут можна не тільки стрибати з парашутом, але й чудово провести час відпочиваючи та споглядаючи на літаки або катаючись на них. Як в індивідуальному порядку, так і з великою компанією. Для гостей аеродрому гарний майданчик на відкритому повітрі або бар, кабінети з льотної підготовки, стрибки з парашутом, кабінети медичного обслуговування.

А ще у Майському займаються пілоти та проводять великі фестивалі. Наприклад, фестиваль на День Незалежності України від Дніпропетровської обласної Адміністрації.

Колись у Майському була страусина ферма і в селищі стояв магазин з м’ясом та яйцями страуса. Однак зараз не факт, що ферма працює.

Як дістатися до аеродрому у Майському

Де знаходиться аеродром у Майському – Авіаційна, 1, Майське.

  • На авто Донецьким шосе Е50 з поворотом на Майське. Ще можна заїхати з боку Синельниково трасою Т0401-Т0416-Т0426;
  • Автобуси ходять із Синельникового. Тож добиратися з Дніпра слід сюди, потім на аеродром;
  • Ще на Майське організують поїздки багато туристичних фірм. Вони беруть на себе і трансфер.

Замок у Дніпровому або Дача архітектора

Біля Кам’янського в селищі Дніпрове простий радянський інженер і архітектор побудував справжнісінький замок.

Це незвичайний, футуристичний, казковий замок.

Цей замок Микола Хляпатура будував протягом 20 років, через що у цього місця не лише чудовий зовнішній вигляд, а й гарна енергетика. Все вірно, адже творець вклав у свій витвір не лише працю, а й кохання. Він побудував замок для своєї коханої жінки. Заради неї він відмовився від великої кар’єри в обласному центрі та залишився у селищі на скромній посаді.

Дача архітектора Миколи Хляпатури
Дача архітектора. с. Дніпрове

Замок архітектора – це невелика територія в дачному кооперативі. Тут футуристичний паркан, двоповерховий будинок з терасою та вежею, чиста територія з кущами, скульптурою та системою фонтанів. Також Хляпатура викопав колодязь, яким користуються досі.

Де знаходиться Дача архітектора і як дістатися

Замок Хляпатури – с. Дніпрове.

  • З Кам’янського та Дніпра до Дніпровського ходять автобуси. Вони рідкісні. Усього 2 рази на день. Можна поїхати автобусом до Верхньодніпровська, стати на повороті на Дніпрове. Іти 5 кілометрів до села і ще 2 до самої дачі. Можна спробувати зловити попутку;
  • На машині трасою Н08 у бік Верхньодніпровська і повернути на Дніпрове.

Новомиколаївський кар’єр – дайвінг та підводний музей

Колись у селищі Новомиколаївка Дніпропетровської області був кар’єр, у якому видобували камінь. Потім кар’єр затопило та утворилося гарне та чисте озеро.

Щоліта тут відпочиває велика кількість людей і особливо водоймище полюбляют дайвери.

Новомиколаївський кар'єр-озеро. Дніпропетровська область
Новомиколаївський кар’єр-озеро

Глибина озера понад 40 метрів тут зручно занурюватися, до того ж ентузіасти стягли на дно багато речей, зробивши таким чином своєрідний музей. Так, на карнизах затопленого кар’єру можна зустріти мотоцикл, кабіну від камаза, шини, телевізори. А ще тут просто відпочивають і купаються в чистій та прохолодній воді в літню спеку.

Відео – Новомиколаївський кар’єр

Чим дістатися до Новомиколаївського кар’єру

Озеро-кар’єр та підводний музей знаходяться у селищі Новомиколаївка.

  • Машиною через Сурсько-Литовське по дорозі Т0444;
  • На приміському поїзді Дніпро-Апостолове. Вставати потрібно на платформі 231км;
  • Кожні 40 хвилин із 12 кварталу Дніпра (пр. Богдана Хмельницького, навпроти TERRA), відправляється автобус 265 або 218 на Зелений Гай або Богданівку. Вставати у Новомиколаївці.
Розклад автобусу 256 дніпро
Автобус №265. Расписание

Адреса Новомиколаївського озера – вул. Кар’єрна, 1, Новомиколаївка.

Приватна сироварня Зелений Гай

За Новомиколаївкою у бік Запоріжжя є село Зелений Гай. Тут не було нічого примітного окрім мальовничої долини річки Мокра Сура, якщо у 2019 році не відкрилася еко-ферма та приватна сироварня Зелений Гай.

приватна сироварня та еко-ферма Зелений Гай. Дніпропетровська область
Сироварня Зелений Гай

Раніше на її місці був пустир, а тепер велика та доглянута, облагороджена доя пізнавального та естетичного відпочинку ферма, магазин домашніх сирів, пляж, прокат байдарок та ночівля у чудовому наметі.

Ферма стала домом для сотень тварин, у тому числі тих, хто опинився у зоні бойових дій.

На ферму можна приїхати з екскурсією, у магазині купити смачного та корисного сиру, а на пляжі відпочити. Господарі ферми Зелений Гай добрі люди та привітно приймуть гостей.

Як доїхати на екоферму?

  • На автомобілі треба їхати через Сурсько-Литовське. Коли буде Новомиколаєвка – повертаємо ліворуч за кар’єром, переїжджаємо Мокру Суру та їдемо на південь поки не опинимося в селі Зелений Гай. Якщо поїдемо прямо, то опинимося в Зеленому Гаї, тільки правому березі, а звідти не доїхати на саму ферму.
  • Автобусом від TERRA на 12 кварталі у Дніпрі. Марштурка ходить кожні 40 хвилин. До Зеленого Гаю чи Богданівки. Встати зупинка Зелений Гай і перейти пішохідний міст через річку.
  • На поїзді. Поїзд за маршрутом Дніпро-Апостолове. Вставати на платформі 238 км. У такому разі доведеться пройти кілометра 3 до ферми.

Адреса сироварніс. Зелений Гай.

Аполлонівський палеовулкан

Між селом Зелений Гай та Сурсько-Михайлівкою є природне диво України. Це залишки стародавнього вулкана, який був активним 4 мільярди років тому, коли на землі ще не було життя.

Аполлонівській палеовулкан
Залишки вулкана у Дніпропетровській області

Цей вулкан зберігся погано, і якщо не знати, що це за місце, то його цілком можна прийняти за пагорб посеред поля. І тільки досвідчене око розгляне в камінні лаву, що потекла. Це “каміння” червоне та легко ламається.

Дніпропетровська область. Палеовулкан
Застигла лава Аполлонівського палеовулкану

Аполлонівський палеовулкан знаходиться за 3 кілометри від найближчого села і тут мальовничі місця – поле, річка.

Чудова подорож на один день для єднання з природою та історією.

Як дістатися до Аполлонівскького палеовулкану

Щоб доїхати до Аполлонівського палеовулкану потрібно дуже попрацювати:

  • На машині з боку Сурсько-Михайлівки чи Богданівки. За залізничним переїздом біля Сурсько-Михайлівки повернути в поле з дороги. У полі потрібно проїхати два невеликих мости через Мокру Суру, виїхати на пагорб і опинитися біля вулкану. У мокру погоду може бути багато бруду;
  • На автобусі аналогічно. Доїхати до Сурсько-Михайлівки, та пішки 3 кілометри через поле дойти до вулкана. Автобус відправляється з Автовокзалу на Аполлонівку або від TERRA на 12 квартал до Богданівки.
  • Ще ходить електричка на Апостолове. Вставати на платформі 242 км і одразу їти в поле у бік вулкана.

Google Maps48.2436105,34.6617794.

Особняк Бергманів у селі Солоному

Село Солоне на Запорізькому шосе один із недооцінених куточків Дніпропетровської області. На перший погляд, тут немає нічого історичного та цікавого. Однак – все ж таки варто зупинитися тут на годину-другу.

У Солоному колись кипіло бурхливе життя. Тут є пара старовинних особняків, будинок культури з фресками, колись у районному центрі був кінотеатр і навіть видавали газету, а на початку панування радянської влади виступав стаціонарний театр. Це велика рідкість для традиційного районного центру.

Нині перлиною Солоного є будинок Бергманів XVIII століття. Це представники німецького роду, що володіли селом та розвивали тут не лише виробництво заради грошей, а й будували цивілізоване суспільство.

Особняк Бергманов у Солоному
Особняк Бергманів у Солоному

Також можна пройтися іншими місцями, сучаснішими і просто насолодитися неквапливістю села.

Днепропетровскую область нельзя назвать гористой и она не может похвастаться высокими опасными водопадами. Хотя, этот водопад небольшой, но все же бурлит и весьма коварный в плане скользких камней под водой.

Як дістатися у Солоне до особняка Бергманів

Солоне знаходиться 40 км від міста Дніпро. Особняк Бергманів розташований за адресою вул. Гагаріна, 20.

Дістатися сюди можна автомобілем по Запорізькому шосе. Автобуси відправляються з Автовокзалу та ж/м Тополя (від Єпіцентру).

Токівський водоспад

Дніпропетровську область не можна назвати гористою, і вона не може похвалитися високими небезпечними водоспадами. Хоча, цей водоспад невеликий, але все ж таки вирує і дуже підступний – тут багато слизьких каменів під водою.

Токівський водоспад розташувався серед поля в Апостолівському районі неподалік селища Токівське. Цей каскадний водоспад і практично плоский – він вирує серед порогів річки Кам’янки, що протікає по долині відомою як Токівський каньйон.

Токівські водоспади Дніпропетровська область
Токівські водоспади

У цих місцях багато граніту – недалеко є два гранітні кар’єри, а в самому селі практично в кожному дворі роблять щось з граніту.

Токівський водоспад, каньйон та річка кам’янка приваблюють туристів з усієї області. Тут можна зробити гарні фото серед гранітних порід із вируючою водою, відпочити на зарослих травою берегах. І навіть купуватися.

Я був у цих місцях у 2018 році і застав діючий водоспад, а у 2022 році мені казали, що водоспад пересох (і річка, що його утворює), а сам район замінований від російського вторгнення.

Як дістатися на Токівські водоспади

Google Maps – 47.6841572,33.9407929.

Дістатися на Токівські водоспади з Дніпра можна кількома шляхами:

Автомобілем. Спочатку потрібно доїхати до Нікополя, потім повернути на Покров. З Покрова через Шолохове на с. Токівське. З Шолохового можна не перетинаючи річку Кам’янку по дорозі опинитися на лівому березі водоспадів. Якщо заїжджати в Токівське – то по дорозі на Червоний Запорожець через затоплений кар’єр. В такому разі опинитесь на правому березі водоспадів.

Автобусом. Для початку необхідно з Дніпра доїхати до міста Покров. На автостанції Покрова пересісти на маршрутку до Токівського. Із села самостійно дістатися водоспадів. Це кілометри 3-4 через поле, покинуту фабрику та затоплений кар’єр.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *