Грицько та Одарка – найрозпіареніші лелеки України

64
0
лелеки Грицько та Одарка на Полтавщині

Щоб побачити цю пам’ятку Полтавської области вам не потрібно кудись їхати. Навпаки, якщо ви приїдете сюди, то нічого не побачите так добре як хотілось би. Але якщо у вас є швидкий інтернет – тоді все буде добре видно. 

Все діло в тому,  що ця пам’ятка Полтавської области доступна онлайн. Це звичайні лелеки, які прославились на всю Україну завдяки тому, що їх життя можна побачити цілодобово та онлайн.


Історія лелек Грицька та Одарки

Лелеки Грицько та Одарка живуть у Пирятинський громаді у селі Леляки. Цілодобово їх життя знімає камера та йде трансляція у Youtube

Лелеки – давній символ села Леляки

Цей проєкт мали запустити ще у 2021 році, але відклали через повномасштабне вторгнення росії на початку 2022 року. Так вийшло, що обладнання для трансляцій потрапило в окупацію – воно перебувало у Харківський області. І вже після звільнення територій його змогли передати у Леляки, щоб почати показувати життя місцевих лелек.
15 травня 2023 року все було налаштовано та відео пішло на канал Ютуб.

Але вже в червні на вимогу СБУ відео перестали транслювати. Виявилося, що камера транслює й частину місцевого шосе та ці дані можуть використовувати окупанти для своїх цілей. Кут нахилу камери змінили та 10 березня 2024 року трансляція знову була запущена. Але в цей раз Грицько та Одарка мали вже свій канал – Лелека Грицько.

лелеки Грицько та Одарка на Полтавщині
Лелеки щось роблять у гнізді

Як живуть лелеки на Полтавщині

Наразі за життям Грицька та Одарки активно споглядають не тільки звичайні громадяни, а ще й викладачі та студенти кафедри екології та зоології Київського університету імені Тараса Шевченка. Вони використовують цю інформацію для наукових цілей. 

На початку квітня 2024 року в лелечої пари з’явилися перші яйця. Батько та мати висиджували їх по черзі. Вже через місяць з’явилось перше пташеня. Станом на 18 травня 2024 року у Грицька та Одарки вже три дитинчати. Зазвичай так і є у природі, коли на одне гніздо лелек має 3 пташеня. Орієнтовно у червні вони вже можуть зробити свій перший політ. 

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *