Ідеальний замок Шеваля та історія листоноші Фердинанда

467
0
Ідеальний палац Шеваля

Як зі звичайного каміння на дорозі здійснити свою мрію і побудувати справжнісінький замок? Паралельно заснувавши новий архітектурний стиль і зробити його пам’яткою культури на весь світ!


Фердинанд Шеваль так би й помер звичайним французьким листоношею, якби наполегливо не працював і не здійснив свою мрію. А вона в нього була глобальна і досі тішить око великої кількості людей.

Ідеальний палац Шеваля
Фасад палацу Шеваля

Цей чоловік почав свій кар’єрний шлях на пошті в місті Отрів, куди приїхав зі своєю дружиною з Шарм-сюр-л’Ербасс, що в департаменті Дром. Йому тоді було тридцять років.

Одного разу чоловік ішов дорогою та йому під ноги йому попався кругляк. Ця зустріч була фатальною. Тому що наш герой не відкинув його і пішов далі, а підняв і став пильно розглядати. Його привабила незвичайна форма каменю і його колір, після чого життя Шеваля набуло сенсу.

Палац Шеваля вхід для туристів
Вхід для туристів

Тим паче, перед цим у чоловіка померла дружина, сина забрали родичі, бо на їхню думку він не міг нормально піклуватися про дитину.

Щодня під час своїх піших обходів по роботі (він не мав велосипеда чи іншого транспорту) він збирав такі самі камені незвичного кольору і складав їх у гірку. Згодом, ця гірка стала початком чогось великого.

Як будувався Ідеальний замок Фердинанда Шеваля

Робота йшла неспішно, а проєкту не було на папері – тільки в голові Шеваля. До якого стилю належить будівля сказати важко, більшою мірою це божевільна еклектика. Це грубий стиль і після нього з’явитися багато таких будівель. А Шеваль був перший.

Шеваль біля свого замку
Шеваль та Ідеальний замок

Творець викладав з каменю сцени з Біблійної міфології, різних культур і життя діячів. Це фантазія буяла, хоча й незрозуміло де він брав ці образи.

деталі замка шеваля

Своїй новій дружині листоноша казав, що цей замок “для неї”.

Чоловік день і ніч тягав будівельні матеріали, у перервах між основною роботою.

Щоб завершити будівництво йому знадобилося 33 роки копіткої роботи. Він побудував не тільки зовнішні стіни, а й внутрішнє оздоблення, причому в найдрібніших деталях. Все це Шеваль усе зробив власноруч, навіть придумував інновації. Цим захоплюються сьогодні туристи. Всередині замку є церква і мечеть, а навколо палацу фонтани, сходи, фантастичні скульптури.

скульптури ідеального замка шеваля

Шеваль помер 1924 року. На фасаді будівлі після його смерті написали великими літерами “10000 днів, 93000 годин, 33 роки”. Це нагадування того, що мрії можна і потрібно виконувати своїми руками.

Аналоги замку Шеваля у світі

Схожі замки, на кшталт замку Шеваля є і в інших частинах світу. Їх також будували натхненні одинаки і їхні творіння після смерті творців ставали місцями для мандрівок і милування красою.

В Україні в Дніпропетровській області розташований Будинок Архітектора (Дача Архітектора) або Будинок Хляпатури – за ім’ям талановитого українського інженера, який побудував його.

У Луцьку є дім з химерами, або архітектора Голованя. Віт також має свій неповторний стиль та багато скульптур створених руками однієї людини.

Ідеальний замок Шеваля – культурна спадщина Франції

Чиновники довго не хотіли визнавати цей грубий і дивний палац чимось особливим. Лише тільки 1969 року йому дали статус історичної спадщини і стали водити сюди екскурсії. 1975 року уряд став охороняти могилу листоноші, названу “Усипальницею мовчання і нескінченного спокою”.

Де знаходиться Замок Шеваля і скільки коштує вхід

Замок Шеваля розташований у місті Отрів, у департаменті Дром. Оскільки в місті немає залізничного транспорту, доведеться їхати або на своїй чи орендованій машині, або на автобусі.

Замок має свій час роботи і він залежить від пори року:

грудень-січень – 9:30-16:30;

лютий-березень і жовтень-листопад – 9:30-17:30;

квітень-червень і вересень – 9:30-18:30;

липень-серпень – 9:30-19:00.

Вхід сюди коштує 8 євро для дорослих і 4 євро для дітей. Є можливість взяти аудіогіда за додаткову плату.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *