Куди поїхати з Дніпра у вихідний день

208
0
кар'єр в любимівці (кар'єр у чаплях) у дніпрі

Якщо ви шукайте куди можна поїхати на вихідний день із Дніпра, але так щоб можна було швидко повернутися в місто – придивіться до околиць. Тут можна знайти багато цікавих місць, до того ж у доступності на громадському транспорті, а не тільки на своєму автомобілі.

Я вирішив провести подорож, яка б зайняла буквально півдня. Вибрав лівий берег річки Дніпро, прямо за містом Дніпро – на південь від району Придніпровськ.

Любимівський кар’єр у Чаплях

Любимівський кар’єр розташований відразу на виїзді з міста і примикає до історичного району Чаплі. Він не найглибший в Україні або у світі, не може похвалитися величезними обсягами виробництва, проте, згідно з сайтом кар’єра, це провідне підприємство з виробництва щебеню в Україні та тут стоїть сучасне дробильне обладнання.

кар'єр в любимівці (кар'єр у чаплях) у дніпрі
Любимівський кар’єр із найвищої точки

Подивитися з висоти на Любимівський кар’єр і зробити потужні фото можна дорогою на Любимівку. Достатньо звернути на першому повороті праворуч і рухатися до Дач перед Любимівкою. Це буде ґрунтова дорога, а тому краще сильно не розганятися. Рухаючись по прямій ви побачите перекриту валунами дорогу.

Далі потрібно буде пройти дорогою і повернути ліворуч у кущі. Звідси і відкривається чудовий краєвид не тільки на кар’єр і всю його висоту, а й на широкий Дніпро і на обласний центр. Я б навіть рекомендував ненадовго затриматися і посидіти на розкиданих скрізь каменях. Після цього рухаємося далі до наступної точки на карті.

Покинутий дитячий табір у Любимівці

Далі метою моєї подорожі на півдня з Дніпра став занедбаний дитячий табір у Любимівці. На карті Гугл він ніяк не підписаний – просто «Покинутий табір».

Закинутий дитячий табір Енергетик у Любимівці
Покинутий табір у Любимівці

Яка його історія – невідомо, проте факт очевидний. Прямо по сусідству з житловими будинками стоять зруйновані корпуси та інші будови. Вони вже заросли деревами, кущами, скрізь бите скло, шматки шиферу, просто посеред лісу голі фундаменти будинків, а крізь бетонні доріжки проросла трава. Серед цих руїн занедбаного дитячого табору знайшли притулок безхатченки (я так думаю) і тварини – повно великих ящірок і птахів.

закинутий дитячий табір у Любимівці
Колись тут була їдальня

Я встановив, що табір був невеликий, тому що те, що залишилося від їдальні, – теж не надто велике, а отже, і людей у таборі було не так багато занедбаному «Орлятку» їдальня була набагато більшою).

ДОЛ Енергетик Любимівка, Дніпро
Мені здається, що це споруда ще 1950-х років

Ще цікаво те, що занедбаний табір у Любимівці сусідить із житловими будинками місцевих мешканців – тепер це просто руїни серед лісу – через них можна навіть проїхати сільською дорогою.

Знайти покинутий табір у Любимівці можна на карті.

Кар’єр у селі Перше Травня

За 10 хвилин їзди від покинутого дитячого табору в Любимівці є село Перше Травня. Воно омивається з двох боків річкою Дніпро і його природна пам’ятка – це невеликий затоплений кар’єр. Гугл карти показують його як Small Career. Мабуть, той хто ставив крапку на карті, не став сильно заморочуватися і просто назвав кар’єр у селі Перше Травня за його величиною, та ще й англійською. А ще його називають Першотравневий гранітний кар’єр.

Гранітний кар'єр у селі Перше Травня
Першотравенський гранітний кар’єр

А кар’єр дійсно маленький. Колись тут добували камінь, а після зупинки виробництва кар’єр затопило водою з Дніпра. І справді, адже його від річки відділяє вузька смужка землі завширшки метрів 20.

село Перше Травня кар'єр
Береги кар’єра в селі Перше Травня

Природа в селі Перше Травня дивовижна. Тут дуже чисто, багато зелені, свіже повітря, розламані камені як на найкращій картинці. Місцеві жителі відпочивають тут і не сильно смітять – це радує. Також, приїхавши на кар’єр, можна відпочити і на самому Дніпрі – досить перейти тонку смужку землі та знайти собі затишне місце на березі. Вода в Первомайському кар’єрі чиста, але каламутна, запаху болота не чути. Тут водиться риба і квакають жаби. На початку травня температура води радше освіжаюча, не холодна.

Дістатися на кар’єр у селі Перше Травня на машині не складно – потрібно слідувати за навігатором. Однак слід пам’ятати, що сюди від села веде кам’яниста дорога з ухилом, тож слід бути акуратними. Якщо приїжджаєте сюди машиною. А ще до села ходить автобус із Дніпра – №272. Від зупинки доведеться пройтися мальовничими полями пару кілометрів.

Точка на карті кар’єру в Першому Мая – Small career.

Кінний двір Зелена Підкова в Придніпрянському

Придніпрянське розташоване за 25 кілометрів від Дніпра і тут розташувався кінний двір із цікавою назвою «Зелена Підкова», яка повністю виправдовує себе. Все вірно, якщо є коні, значить є і підкови, а навколо села дуже багато балок, зеленої трави та дерев.

Сам кінний двір складається з кількох коней. Сюди можна приїхати не тільки для розваги, а й кінної прогулянки по балках, на навчання верхової їзди, фотосесії та просто помилуватися природою.

коні на фермі Зелена Підкова
Коні в Зеленій Підкові

Природа тут шикарна. Пахне травами, багато птахів і чутно як видають свої звуки цвіркуни. Тут їх тисячі, бо звуки стоять постійно.

А ще поруч із конями є велика загороджена територія. Там вівці й кози. Це контактний міні-зоопарк? Можливо тут виробляють якісь продукти та показують дітям тварин. І велика територія де буде сад. Зараз там тільки садять дерева (травень 2024 рік).

кінна ферма біля дніпра у придніпрянському
У Зеленій Підкові багато зелені

Кінний двір Зелена підкова варто відвідати, відвезти сюди дітей або кохану людину. Крім цього тут дешевші кінні прогулянки, ніж у місті та ще Зелена підкова потребує їжі для коней та й співробітників, бо справи стали йти гірше після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це навіть знімав сюжет дніпровський телеканал.

Адреса кінного двору «Зелена Підкова» – с. Придніпрянське, вул. Гагаріна, 1.

Сторінка Інстаграм Зеленої підкови.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *