Луцьк – привітний та охайний обласний центр України

233
0
місто Луцьк

Ласкаво просимо до Луцька, одного з найдавніших міст України. Перша згадка про нього відноситься до 1085 року, коли тільки формувалося Волинське князівство.

Я розповім свої враження від прогулянок Луцьком і цікаві факти про це місто, його особливості.


97% відсотків із 215 тисячного населення розмовляє українською мовою і є така інформація, що це найбільш україномовне місто. Тут привітні люди і якою б мовою ви б тут не говорили, вас зрозуміють. Навіть російською. Немає жодних упереджень, навіть у наш воєнний час (2023 рік).

нічний Луцьк
Нічний Луцьк

Як на мене, Луцьк дуже аполітичний і тут немає великого змішання української та сусідніх культур, хоча дуже близько до кордону з Польщею та іншою державою (назви я не скажу, бо мені неприємно). Це відчувається, зокрема й по ресторанах – багато саме української кухні. Є, звісно, грузинська, італійська, австрійська, але це більше як екзотика, ніж звичне для цих місць (на мою думку).

мурал у Луцьку Леся Українка
Видатна особистість Луцка – Лариса Косач

Гуляючи Луцьком складно сказати, що це дуже старе (за віком) місто. Тут акуратні, чисті вулиці, багато красивих муралів на будинках і зовсім мало старих, навіть древніх будівель і споруд. Якщо подивитися – найстаріші це XVII, XIX століття – крім Старого міста.

Старий Луцьк

У Старому місті розташований Луцький замок (замок Любарта) та багато інших історичних будівель, але це такий невеличкий клаптик землі порівняно з рештою міста, що обійти його можна за дві години і так і не відчувши тієї старовини, якої б хотілося.

старий Луцьк
Старе місто Луцьк

Зараз Луцьк найімовірніше нагадує молоде місто. Із широкими дорогами, алеями, рівними тротуарами та велосипедними доріжками. Молоде ще й тому, що тут дуже багато молоді. Якщо раніше стільки студентів я зустрічав у Харкові, то тепер до мого списку додався і Луцьк. У лучанах помітив охайність. Багато людей ходить у брендовому одязі. На вулицях не зустрічав безпритульних людей і тварин. З приводу тварин дуже здивувало – дуже мало безпритульних котів і собак.

Луцьк трагічний

А ще Луцьк – це місто скорботи. Тут багато пам’ятників, пам’ятних табличок найчорнішим сторінкам історії України – від розстрілів українців НКВС до меморіалів загиблим у російсько-українській війні 2022 року, які ще тільки будуються. Тут є навіть цілий парк, яким можна годинами ходити і дивитися де якій події присвячений той чи інший пам’ятник.

меморіал розстріляних ГЕСТАПО у Луцьку
Розстріляні Гестапо мешканці Луцька

Луцьк транспортний

Луцьк – місто електротранспорту. Я бачив більше тролейбусів, ніж маршрутних таксі. Якщо є великі комунальні автобуси і за проїзд тут платять не передачею грошей у руки водієві (як у багатьох містах), а оплатою в безконтактному терміналі як кредитною карткою, так і спеціальним проїзним. У Луцьку добре розвинений громадський транспорт і доїхати на ньому можна в будь-яку точку міста.

Луцьк культурний і політичний

Здивувало те, що саме велика увага культурним діячам, менше – політичним. Виходить, Луцьк це і про культуру. Музеїв тут хоч відбавляй, є й класні виставки сучасного мистецтва.

Здивувало те, що в місті немає звичних мені як жителю Дніпра великих мереж магазинів. АТБ, Варус. Тільки Сільпо і місцеві мережі, про які я раніше не чув, наприклад Там-Там. АТБ є, але їх всього кілька магазинів і вони на околицях.

паб у Луцьку Борис Джонсон
Борис Джонсон у Луцьку

Ось такий він Луцьк очима туриста. Приїжджайте сюди, гуляйте містом, дивіться визначні пам’ятки і кожен знайде щось своє в цьому привітному й охайному місті.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *