Луцьк – привітний та охайний обласний центр України

134
0
місто Луцьк

Ласкаво просимо до Луцька, одного з найдавніших міст України. Перша згадка про нього відноситься до 1085 року, коли тільки формувалося Волинське князівство.

Я розповім свої враження від прогулянок Луцьком і цікаві факти про це місто, його особливості.


97% відсотків із 215 тисячного населення розмовляє українською мовою і є така інформація, що це найбільш україномовне місто. Тут привітні люди і якою б мовою ви б тут не говорили, вас зрозуміють. Навіть російською. Немає жодних упереджень, навіть у наш воєнний час (2023 рік).

нічний Луцьк
Нічний Луцьк

Як на мене, Луцьк дуже аполітичний і тут немає великого змішання української та сусідніх культур, хоча дуже близько до кордону з Польщею та іншою державою (назви я не скажу, бо мені неприємно). Це відчувається, зокрема й по ресторанах – багато саме української кухні. Є, звісно, грузинська, італійська, австрійська, але це більше як екзотика, ніж звичне для цих місць (на мою думку).

Гуляючи Луцьком складно сказати, що це дуже старе (за віком) місто. Тут акуратні, чисті вулиці, багато красивих муралів на будинках і зовсім мало старих, навіть древніх будівель і споруд. Якщо подивитися – найстаріші це XVII, XIX століття – крім Старого міста.

Старий Луцьк

У Старому місті розташований Луцький замок (замок Любарта) та багато інших історичних будівель, але це такий невеличкий клаптик землі порівняно з рештою міста, що обійти його можна за дві години і так і не відчувши тієї старовини, якої б хотілося.

старий Луцьк
Старе місто Луцьк

Зараз Луцьк найімовірніше нагадує молоде місто. Із широкими дорогами, алеями, рівними тротуарами та велосипедними доріжками. Молоде ще й тому, що тут дуже багато молоді. Якщо раніше стільки студентів я зустрічав у Харкові, то тепер до мого списку додався і Луцьк. У лучанах помітив охайність. Багато людей ходить у брендовому одязі. На вулицях не зустрічав безпритульних людей і тварин. З приводу тварин дуже здивувало – дуже мало безпритульних котів і собак.

Луцьк трагічний

А ще Луцьк – це місто скорботи. Тут багато пам’ятників, пам’ятних табличок найчорнішим сторінкам історії України – від розстрілів українців НКВС до меморіалів загиблим у російсько-українській війні 2022 року, які ще тільки будуються. Тут є навіть цілий парк, яким можна годинами ходити і дивитися де якій події присвячений той чи інший пам’ятник.

меморіал розстріляних ГЕСТАПО у Луцьку
Розстріляні Гестапо мешканці Луцька

Луцьк транспортний

Луцьк – місто електротранспорту. Я бачив більше тролейбусів, ніж маршрутних таксі. Якщо є великі комунальні автобуси і за проїзд тут платять не передачею грошей у руки водієві (як у багатьох містах), а оплатою в безконтактному терміналі як кредитною карткою, так і спеціальним проїзним. У Луцьку добре розвинений громадський транспорт і доїхати на ньому можна в будь-яку точку міста.

Луцьк культурний і політичний

Здивувало те, що саме велика увага культурним діячам, менше – політичним. Виходить, Луцьк це і про культуру. Музеїв тут хоч відбавляй, є й класні виставки сучасного мистецтва.

Здивувало те, що в місті немає звичних мені як жителю Дніпра великих мереж магазинів. АТБ, Варус. Тільки Сільпо і місцеві мережі, про які я раніше не чув, наприклад Там-Там. АТБ є, але їх всього кілька магазинів і вони на околицях.

Ось такий він Луцьк очима туриста. Приїжджайте сюди, гуляйте містом, дивіться визначні пам’ятки і кожен знайде щось своє в цьому привітному й охайному місті.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *