Інстаграмні види Українських мальдів у Вільногірську

1788
0
похід на українські мальдіви вільногірськ

Виявляється, у Дніпропетровській області є справжнісінькі “Мальдіви”, тільки українські. Це не зовсім острови, а Вільногірський кар’єр, і тут можна насолодитися чудовою погодою, зробити соковиті фотографії та поплавати в чистій теплій воді.

Відео – Подорож на Українські мальдіви у Вільногірську

Історія Вільногірського кар’єру

На початку 1960-х років у Вільногірську було побудовано комбінат із видобутку цінної руди відкритим способом. Для цього вибирали пісок, він проходив через технологічний процес, після чого вже оброблений пісок викидали назад. У тих місцях, де забирали цінний матеріал – утворився кар’єр, а куди скидали – насипи, які тепер схожі на дюни.

Поступово кар’єр заповнився ґрунтовими й атмосферними водами і вже за незалежної України сюди почали приїжджати відпочивати й купатися не тільки місцеві, а й з усієї області та навіть України.

похід на українські мальдіви вільногірськ

Вільногірський комбінат працює і зараз, щоправда, не в колишніх обсягах. Дрібний, чистий і білосніжний пісок “виробляється” і зараз. А ось машин приїжджих із кожним роком дедалі більше. Також поруч із комбінатом виросла величезна станція з вироблення сонячної енергії.

Українські мальдіви у Вільногірську зараз

Якщо ви хочете зробити круті фото і відпочити в межах області (особливо для жителів Дніпра), Українські мальдіви на Вільногірському кар’єрі чудовий варіант.

Українські мальдіви у Вільногірську
Пісок на “Мальдівах”

Це велика територія з білосніжними піщаними дюнами, яскравим сонцем, полем із пахучими травами і водою зеленого кольору. Прямо як на справжніх Мальдівах. Вода чиста, але каламутна. Якщо плавати в озері, то дна не буде видно, захід у воду пологий, і близько до берега вже різко починається глибина.

вода на українських мальдівах
Вода на українських мальдівах

Сюди часто приїжджають фотографи, щоб зробити професійну фотосесію – дуже красиво розвиваються сукні шикарних дівчат на вітрі на тлі дюн!

Загалом існує три локації, де можна відпочити. Перший пляж (I) – на самому початку кар’єру і найближче до міста. Тут мілка і тепла вода, прозора і красивого рубінового кольору. Можна знайти невеликих рибок і гнізда птахів просто на острівцях на воді. У невеликих заводях водиться невелика риба, причому така маленька, що тут немає рибалок.

пляж на кар'єрі у Вільногірську
Пляж

На другому пляжі (II) вже відпочивають люди, сюди приїжджають на машинах, ставлять намети, готують шашлики на природі.

Є ще третій пляж (III) – це сам величезний кар’єр, заповнений водою. На ньому гарні краєвиди, але немає людей, тому що складно дістатися і тут високі береги.

пляжі вільногірського карьеру

Чим можна зайнятися на Українських мальдівах у Вільногірських пісках

Відразу скажу – тільки відпочинком. Жодних розваг цивілізації тут немає. Зустрічаються одинаки, які пропонують навчити кататися на віндсерфінгу або інших водних видах транспорту.

Легенди Українських Мальдів

Оскільки Вільногірський комбінат займався видобутком титану і цирконію відкритим способом, пішли розмови, що тутешні піски радіоактивні й небезпечні для здоров’я. Однак це не так. Рівень радіації тут у нормі та можна сміливо купатися та відпочивати в цих місцях. Можливо, такі розмови пішли через незнання та страх.

Як дістатися на Українські мальдіви у Вільногірську

Приїхати на кар’єр у Вільногірськ можна на автобусі з будь-якого великого міста в Дніпропетровській області. Від автостанції дістатися до кар’єра або пішки, або на таксі.

Дістатися сюди можна і на електричці Дніпро-П’ятихатки. Щоб потрапити на кар’єр вставайте на зупинці “104км” і пішки добирайтеся до кар’єра. Шлях займе 15 хвилин. Якщо встати на станції “Вільногірськ”, то йти вже приблизно 1 годину.

Якщо їдете машиною – їдьте криворізькою трасою, і після Криничок повертайте на Божерарівку і Вільногірськ.

розклад потягів на вольногірськ
Електричка на Вільногірськ
https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *