Щоразу, подорожуючи до нової локації, я вкотре отримую докази, що люди не просто створюють бізнеси та заробляють гроші, а й вкладають у них особливий сенс, який приносить користь усьому суспільству.
Ravlyk Park в Сурсько-Михайлівці
Равликова ферма біля Дніпра з’явилася лише кілька років тому. Проте, незважаючи на свій невеликий вік, це велике у своїй галузі господарство, що не лише експортує продукцію за кордон, а й популяризує Україну у світі та допомагає жителям своєї країни.
Сурсько-Михайлівка розташована за 45 км від Дніпра в бік Кривого Рогу. Тут розташувалося господарство, яке займається вирощуванням равликів і продажем їх за кордон (переважно в Іспанію). Крім цього, на равликовій фермі проводяться заходи для всіх охочих не тільки дізнатися більше про равликів, а й скуштувати справжнього, екологічно чистого равликового м’яса.
Екскурсія равликовою фермою
Наше знайомство з фермою починається з в’їзду на територію. Вона невелика і поки що тут немає ніяких особливих красот – все перебуває в процесі створення. Поки господарі чекають ландшафтних дизайнерів, які служать у лавах збройних сил України після російського вторгнення 2022 року.
Але, незважаючи на це, територія чиста і доглянута, є багато фотозон для дітей і дорослих. Також тут же розташована велика теплиця – у ній равлики в спеціально створених умовах відкладають яйця, і поле, де равлики з яєць виростають у великих особин.
На фермі привітні господарі розповідають не тільки про технологічний процес виробництва та ікри з равликів, а й діляться деякими секретами.
Ці секрети я не скажу, тому рекомендую відвідати екскурсію:) Буде цікаво як дорослим, так і дітям.
Під час екскурсії равликовою фермою нам розкажуть про те, як равлики розмножуються, як їхню ікру готують до дозрівання в маленьких равликів і для виробництва делікатесу. Як равлики йдуть на м’ясо. Це дуже трудомісткий процес і повністю без механізації. Усе роблять люди руками, причому жінки – у чоловіків просто не вистачає посидючості.
М’ясо та ікру равликів експортують до Іспанії, де в ресторанах подають як дорогу та вишукану страву і на стіл обов’язково ставлять український прапорець – так ресторатори підтримують Україну під час війни.
Українські ресторани поки що не відповідають рівню равликового м’яса – власники равликової ферми.
Дегустація равликового м’яса
Після екскурсії теплицею і полем проводять дегустацію. Подають равликове м’ясо, ікру та паштет, до того ж м’ясо приготоване з кількома смаками. Господарі розповідають, як правильно їсти, щоб отримати найбільше задоволення, і якщо захотілося ще, можна замовити з собою багато всяких страв. Усе це коштує адекватних грошей.
Страва з равликового м’яса називається – ескарго (фр – їстівний равлик).
Якщо ви не потрапили на ферму, нічого страшного, можна зателефонувати за телефоном і забрати своє замовлення в Дніпрі.
Після дегустації настає черга равликових перегонів. Діти та дорослі були в захваті, адже равлики змагалися між собою і навіть були переможці!
Цікаві факти про равликів і Ravlyk Park
- У 2022 році Ravlyp Park експортували 200 тонн м’яса;
- Равликову ікру необхідно переробити протягом 2-х годин після збору. Кожна ікринка переробляється окремо.
- Равлик є єдиним природним носієм вітаміну P;
- Равликове м’ясо має нульову калорійність і повністю засвоюється організмом;
- З равликів виробляють засоби для краси та для лікування опіків;
- М’ясо та равликова ікра екологічно чисті – на фермі категорично не можна використовувати хімікати та вирощувати равликів на “брудній” землі.
Як доїхати на равликову ферму біля Дніпра
Ферма Ravlyk Park розташована в селищі Сурсько-Михайлівка, за 45 км від Дніпра. Сюди можна приїхати як на своїй машині, там і на приміських автобусах. Причому автобуси йдуть з автовокзалу та 12 кварталу (ДК Шинник).
Найти ферму можно по адресу – ул. Полевая, 55, Сурско-Михайловка, Днепропетровская область.
Ви доїжджаєте до центру села, і одразу за церквою повертаєте ліворуч, потім прямо і другий поворот праворуч. після цього побачите високий паркан із нових дощок, пофарбований коричневою фарбою і банер на воротах “Равликова ферма”.
Наскільки я зрозумів, тут немає регулярних годин відвідування і необхідно або домовлятися окремо щодо приїзду, або стежити за анонсом заходів на інстаграм-сторінці ферми.
Коли я був на фермі, вартість екскурсії та дегустації залишала 450 грн (це з урахуванням знижки 20%). У звичайні дні вартість екскурсії равликовою фермою – 650 грн.