Швейцарці їдять котів?

3903
0
У Швейцарії їдять котів
Відео – Швейцарці їдять котів? (російська мова)

Якщо ви почнете шукати в інтернеті запит “Швейцарці їдять …” гугл вам запропонує варіант – “Швейцарці їдять котів”. Цікавий запит. Але звідки пішла така думка? Наскільки правильно таке твердження, адже не буває диму без вогню?

швейцарці їдять...
Пошук в інтернеті “Швейцарці їдять”

Коти як домашні тварини вже давно подобаються людині та стали героями незліченної кількості мемів та смішних відео. Здавалося б, що їсти таких милих та благородних тварин справжня дикість. Однак і зараз знайдуться ті, хто готовий заперечити це твердження.

У Швейцарії їдять котів

Як виявилось, у лідерах опинилася Швейцарія!

За швейцарцями закріпився титул котоїдів. Однак наскільки справедливе таке твердження і звідки пішла така слава із присмаком котячого м’яса?

У Швейцарії їдять котів

Існує твердження, що тушкована кошатина це традиційна страва швейцарців на новий рік та Різдво. Ще готують рагу та котлети. Якщо пошукати, то можна знайти і рецепти та відгуки від їдоків про смак котячого м’яса. Начебто це данина традиції, коли селянам не було чого їсти та вони почали вживати в їжу свійських тварин – котів і собак. Ця традиція нібито сягає глибокої давнини. Але найбільше в цій історії не пощастило котам…

Шеф-кухар Морітс Брунно зі Швейцарії довго описує смак, як він каже, ніжного котячого м’яса. І не бачить у цьому нічого страшного.

Наступна легенда говорить про те, що статусу котоїдів швейцарцям надала радянська пропаганда. У сталінській пресі початку 1950-х років почали з’являтися публікації, як у Європі стало погано жити. Так було написано в одній із московських газет у 1953 році. Наслідки великої війни, спад виробництва довели Європу до того, що люди почали їсти свійських тварин.

Ось тільки мені особисто незрозуміло, чому дісталося Швейцарії, адже ця країна не воювала і завжди жила благополучно. Видно, пропагандистам так було заздрісно, от і почали знущатися з швейцарців.

Третя версія сучасна. У 2014 році швейцарська зоозахисниця Томе Томек оприлюднила інформацію згідно з якою у Швейцарії 3% жителів регулярно вживають котяче м’ясо. Це 250 тисяч осіб чи 200 кг м’яса на рік. Вона закликала на законодавчому рівні заборонити це робити – адже треба рятувати бідних тварин і сьогодні закон не забороняє цього робити. Як підтвердження своїх слів вона навела статистику зникнення котів – за рік їх пропадає 10-20 тисяч.

Також періодично з’являються публікації з відгуками тих, хто їсть котів – рецепти, яке на смак котяче м’ясо та інформація подібного роду.

Цю версію підтверджують численні публікації швейцарської преси про моральний вибір вживання такого м’яса в їжу. Також громадські діячі неодноразово збирали підписи для заборони продажу м’яса та вживання котів та собак на законодавчому рівні. Однак такі петиції не знаходили підтримки у влади, і суд не став на законодавчому рівні регулювати кулінарні переваги місцевих жителів.

Але насправді слова пані Томек не підкріплені жодними опитуваннями – вони просто не проводилися, а й за словами іншої зоозахисної організації – кількість регулярних їдоків котячого м’яса в країні приблизно 100-200 осіб. Ця сума мізерно мала порівняно з усім населенням Швейцарії. А тому не можна прямо й відкрито говорити, що Швейцарія є головною країною з котоїдства.

В яких країнах їдять котів

Під час Другої світової війни іспанці на території СРСР створили спеціальну ферму, де вирощували котів та вживали їх у їжу. Так кажуть історики. У Камеруні та Перу котів готують спеціальним чином. Це частина ритуалу на місцевих фестивалях і таке м’ясо при вживанні повинно приносити успіх.

У Китаї в кількох провінціях люди старшого покоління їдять котяче м’ясо і вважають це не тільки частиною культурної спадщини, а й корисним і зігріваючим для організму в зимові дні.

У Японії кошатиною лікували хвороби до середини ХІХ століття. Нині вже відійшли від цього. У Кореї поширене поїдання котів. Торгівля ведеться підпільно. Ще котів у їжу вживають у Малайзії, М’янмі, В’єтнамі, Аргентині, Індонезії, ЦАР.

Колись кішок вживали в їжу також і в цивілізованій Європі – Італії, Великій Британії, Данії, Бельгії, Австралії, США. Цим традиціям вже більше 300 років, хоч і були випадки під час Другої світової війни, коли людям дійсно не було чим харчуватися.

В ісламі та в Ізраїлі, на Тайвані існують як релігійні, так і світські закони що забороняють їсти котів.

Друзі, а що ви думаєте з приводу таких традицій у Швейцарії та світі? Пишіть у коментарі про ваші думки та емоції!

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *