У Дніпрі в радіусі трьох кілометрів є кілька музеїв ретро-автомобілів і кожна колекція може похвалитися великою кількістю експонатів. Деякі музеї, як-от “Машини часу” на Перемозі, досить розрекламовані та відомі городянам, чого не можна сказати про нову локацію, яку я відкрив для себе тільки на початку цього року.
Вінтаж-Гаражъ або Гараж Прокоф’єва колись був простою мийкою і з часом поруч із боксами де обслуговуються сучасні автомобілі виріс цілий музей із машинами, аналогів яким немає в Україні та навіть у світі. Тож не дивно, адже Вінтаж-Гараж кілька років отримував нагороди за найстаріші машини в Дніпрі.
Відвідуємо музей ретро-машин Вінтаж-Гаражъ
Коли ми в’їжджаємо на територію, нас зустрічають кістяки старих машин – деякі вже іржаві й одразу розумієш, що ці машини вже не поїдуть ніколи, а деякі розфарбовані кольоровими фарбами і там живуть коти – усередині сіно та годівнички.
Далі ми заходимо в контору. Але тільки це незвична контора звичайного СТО, а невеличке кафе з барною стійкою і старовинними речами – вже тут починається знайомство з музеєм. Столи в кафе – старі швейні машинки, стіни з цегли з різними клеймами (напевно вони теж дуже старі). У кутку стоїть древній рояль, а на стіні висить дисковий телефон.
При кафе є кіт і справжній камін, де всередині горять дрова.
Вхід до музею платний, тож розраховуємось на барній стійці з адміністратором і нас ведуть вже до самого боксу, де знаходиться колекція автомобілів.
Бокс великий і налічує три приміщення, причому в найдальшому розташовані найкрасивіші та, на мою думку, найкраще збережені автомобілі та мотоцикли.
Ми у першому приміщенні та тут дуже багато всього. Машини, мотоцикли, рикші, велосипеди, джипи з Другої Світової Війни. З усього світу. На стінах плакати старих часів, фото, номерні знаки та чого тільки ще немає. навіть зі стелі звисають велосипеди й частини машин.
У гаражі можна побачити німецькі, радянські, американські мотоцикли. Родзинкою колекції є BMW Dixi – найранішого виробництва у справному стані та на ходу. Оригінальна машина Перемога першої серії 1946 року випуску.
Тут же є фотозона і велика кутова полиця з книгами. Машини не можна чіпати руками, сідати в них, а фото можна зробити тільки у відведеному місці (в сенсі в контакті з експонатами).
Далі ще дві зали. Вони менші, але й тут стоять набагато цікавіші за машини і в гарному стані. Я думаю, що ці машини в робочому стані і їх регулярно возять на вставки та інші заходи – фотосесії, наприклад.
Мені спала на думку така думка, що всі ці машини здаються примітивними, а колись вони були досягненнями прогресу свого часу. Ось тому їх і зберігають – на згадку про минулі роки.
Якщо не брати екскурсію, всю колекцію в трьох боксах можна переглянути за хвилин 20-30. Скільки часу піде на розповіді господаря колекції – не скажу.
Історія вінтажного гаража в Дніпрі
Цей музей відкрився 2020 року і створила його родина Прокоф’євих.
Де знаходиться і скільки коштує вхід у Вінтаж-Гаражъ
Вінтаж-Гаражъ знаходиться за адресою м. Дніпро, вулиця Панікахи, 18К. Це автомийка. Заїзд знаходиться перед кільцем на вулиці Панікахи на Тополі-1, не доїжджаючи до нього направо.
Вартість для дорослого 300 грн, для дитини – 50 грн, є знижки для військовослужбовців і ВПО. Можна взяти екскурсію. Вона коштуватиме 1000 грн.
Актуальну інформацію про вартість можна отримати на сторінці Instagram музею.
Я б рекомендував відвідати це місце хоча б для того, щоб подивитися щось нове і незвичайне. Для особливих любителів буде круто взяти екскурсію.