Вінтаж-Гаражъ – музей автомобілів поза часом у Дніпрі

70
0
Винтаж Гараж у Дніпрі

У Дніпрі в радіусі трьох кілометрів є кілька музеїв ретро-автомобілів і кожна колекція може похвалитися великою кількістю експонатів. Деякі музеї, як-от “Машини часу” на Перемозі, досить розрекламовані та відомі городянам, чого не можна сказати про нову локацію, яку я відкрив для себе тільки на початку цього року.


Вінтаж-Гаражъ або Гараж Прокоф’єва колись був простою мийкою і з часом поруч із боксами де обслуговуються сучасні автомобілі виріс цілий музей із машинами, аналогів яким немає в Україні та навіть у світі. Тож не дивно, адже Вінтаж-Гараж кілька років отримував нагороди за найстаріші машини в Дніпрі.

Гараж Вінтаж Дніпро
Гараж-Вінтажъ

Відвідуємо музей ретро-машин Вінтаж-Гаражъ

Коли ми в’їжджаємо на територію, нас зустрічають кістяки старих машин – деякі вже іржаві й одразу розумієш, що ці машини вже не поїдуть ніколи, а деякі розфарбовані кольоровими фарбами і там живуть коти – усередині сіно та годівнички.

ретро машина - гараж вінтаж
Тут живуть коти

Далі ми заходимо в контору. Але тільки це незвична контора звичайного СТО, а невеличке кафе з барною стійкою і старовинними речами – вже тут починається знайомство з музеєм. Столи в кафе – старі швейні машинки, стіни з цегли з різними клеймами (напевно вони теж дуже старі). У кутку стоїть древній рояль, а на стіні висить дисковий телефон.

При кафе є кіт і справжній камін, де всередині горять дрова.

кіт у вінтажному гаражі і Дніпрі

Вхід до музею платний, тож розраховуємось на барній стійці з адміністратором і нас ведуть вже до самого боксу, де знаходиться колекція автомобілів.

Бокс великий і налічує три приміщення, причому в найдальшому розташовані найкрасивіші та, на мою думку, найкраще збережені автомобілі та мотоцикли.

гараж вінтаж виставка автомобілей
1й зал виставки

Ми у першому приміщенні та тут дуже багато всього. Машини, мотоцикли, рикші, велосипеди, джипи з Другої Світової Війни. З усього світу. На стінах плакати старих часів, фото, номерні знаки та чого тільки ще немає. навіть зі стелі звисають велосипеди й частини машин.

екскурсія по гараж вінтаж
Старий мотоцикл у другому залі

У гаражі можна побачити німецькі, радянські, американські мотоцикли. Родзинкою колекції є BMW Dixi – найранішого виробництва у справному стані та на ходу. Оригінальна машина Перемога першої серії 1946 року випуску.

BMW Dixi
BMW Dixi у другому залі

Тут же є фотозона і велика кутова полиця з книгами. Машини не можна чіпати руками, сідати в них, а фото можна зробити тільки у відведеному місці (в сенсі в контакті з експонатами).

вінтаж гараж фотозона
Фотозона

Далі ще дві зали. Вони менші, але й тут стоять набагато цікавіші за машини і в гарному стані. Я думаю, що ці машини в робочому стані і їх регулярно возять на вставки та інші заходи – фотосесії, наприклад.

Мені спала на думку така думка, що всі ці машини здаються примітивними, а колись вони були досягненнями прогресу свого часу. Ось тому їх і зберігають – на згадку про минулі роки.

Якщо не брати екскурсію, всю колекцію в трьох боксах можна переглянути за хвилин 20-30. Скільки часу піде на розповіді господаря колекції – не скажу.

Історія вінтажного гаража в Дніпрі

Цей музей відкрився 2020 року і створила його родина Прокоф’євих.

Де знаходиться і скільки коштує вхід у Вінтаж-Гаражъ

Вінтаж-Гаражъ знаходиться за адресою м. Дніпро, вулиця Панікахи, 18К. Це автомийка. Заїзд знаходиться перед кільцем на вулиці Панікахи на Тополі-1, не доїжджаючи до нього направо.

Вартість для дорослого 300 грн, для дитини – 50 грн, є знижки для військовослужбовців і ВПО. Можна взяти екскурсію. Вона коштуватиме 1000 грн.

Актуальну інформацію про вартість можна отримати на сторінці Instagram музею.

музей вінтаж гараж

Я б рекомендував відвідати це місце хоча б для того, щоб подивитися щось нове і незвичайне. Для особливих любителів буде круто взяти екскурсію.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *