Як гора стала Еверестом

312
0

Гімалаї наймолодша гірська система планети Земля. Тут знаходиться “Дах світу”, Джомолунгма або Еверест – найвища гора в світі.

Але чому і за яких обставин Еверест назвали Еверестом?

Все почалося 4 липня 1790 року, коли з’явився на світ англійський геодезист і картограф Джордж Еверест. Під час своєї кар’єри, з 1818 по 1843 роки, він обіймав посаду головного геодезиста Індії і проводив активне дослідження Гімалаїв. Вченому вдалося не тільки перевернути картографічну науку на той час, а й встановити, що у цій частині світу знаходяться найвищі гори. Тільки виміряти їх точну висоту Еверест не ставив собі такої мети.

Найвищою горою Землі Джомолунгму-Еверест стали вважати лише з 1852 року. Точну висоту на той час – 8 тисяч 882 метри встановив учень Евересту Ендрю Скотт Во, за наміченими раніше геодезичними засічками. На той момент за результатами досліджень більш раннього періоду (1823—1843 роки) Джомолунгма була відома як “Пік XV” – просто порядковий номер за висотою гір Гімалаїв.

Вчені запропонували назвати пік Еверестом, на честь свого першовідкривача. Проте сам вчений відмовився від такої честі. Все-таки колеги з Королівського географічного товариства наполягли на такому рішенні і було прийнято. А ще сам Еверест ніколи не піднімався на гору, що носить його ім’я.

Так Эверест став Эверестом.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *