Кургани Гостра і Довга Могили – найвища точка Дніпра

188
0
курган дніпро

Сучасний Дніпро та його околиці не перестають дивувати і відкривати стародавні пам’ятки, якими користувалися ще в дослов’янські часи.

Відео – кургани Дніпра

Зовсім близько до міста Дніпро, практично торкаючись його кордонів, ми виявили два цікавих місця – кургани Довга і Гостра Могили.

Їхня історія неясна і не досліджена. Це споруди часів скіфів, які жили на території України задовго до приходу слов’ян і формування українського народу.

Гостра і Довга Могили входять до реєстру національних пам’яток України та Дніпропетровської області, хоча за зовнішнім виглядом і не скажеш, що тут є щось давнє, унікальне і загадкове.

Кургани нагадують більше пагорби серед полів пшениці та соняшнику, що підносяться над ландшафтом і дають гарний огляд як на місто Дніпро, так і на його околиці.

Історія курганів Довга та Гостра Могили

Колись давно, можливо, це були або місця поклоніння людей, які жили на цих землях, або їхні могили.

Набагато пізніше тут стали базуватися козаки і на вершинах курганів стояли сторожові вежі з бочками зі смолою – їх підпалювали в разі небезпеки та наближення ворогів. Поруч же розташовувалися стайні та інші споруди охоронців. до наших часів цього нічого не дійшло – тільки мовчазні насипи, в яких, можливо, вже нічого немає всередині, або навпаки, ховаються незліченні скарби.

Можливо так є, тому що кургани охороняються законом України і тут не можна проводити жодних розкопок.

Курган гостра Могила Дніпро
Гостра Могила

Гостра Могила розташувалася недалеко від селища Ігрень – по дорозі на Ново-Ігренське кладовище. Сюди влітку часто приїжджають велосипедисти, багато людей влаштовують тут пікніки, через що багато сміття навколо.

знак на гострой могилі

Також на вершині є топографічний знак. Це гарний орієнтир – адже найвища точка не тільки тутешніх місць.

пейзажі курган гостра могила
Краєвиди курган Гостра Могила

Довга Могила вже в селищі Чаплі. Тут також відкриваються гарні краєвиди і стоїть захисний знак від держави. Крім цього над кам’яним стовпом є металева тринога. Можливо, вона символізує ті самі козацькі вежі.

курган Довга могила Дніпро
Довга Могила

Довга Могила охороняється законом. Можливо, колись тут були археологічні розкопки. А зараз тут стоїть металева тринога чи то топографів, чи то археологів.

на кургані довга могила
Тринога на Довгій Могилі
курган дніпро

Як проїхати на Гостру Могилу

Щоб потрапити на Гостру Могилу достатньо їхати на Ново-Ігренське кладовище.

Гостра Могила – карта.

Сюди веде вузька і розбита дорога, тож слід бути обережним і потрапити сюди можна або на таксі, своєму автомобілі, або пішки від вулиці Святогірської, якою ходять міські автобуси.

Як проїхати на Довгу Могилу

Довга Могила розташована на селищі Чаплі, у Придніпровську. Потрапити сюди можна як із Придніпровська автобусом №10, так і своїм автомобілем. Причому, доїхати можна безпосередньо від Гострої Могили. Однак доведеться їздити путівцем.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *