Галушківка – козацький хутір, музей та етно-готель

224
0
с. Гречане. Хутір Галушківка

Упевнений, що багато жителів Дніпропетровської області та околиць знають про таке місце, як козацький хутір Галушківка. Існує він довгий час, а тому дуже впізнаваний і має популярність.

Відео – козацький хутір Галушківка

Нічого не стоїть на місці і тут з’являються свої нововведення.


Екскурсія на козацький хутір Галушківка

Одразу обмовлюся, що на мою думку сюди краще приїжджати під час великих заходів. Тоді велика територія козацького хутора здається не такою пустельною.

козацький хутір галушківка
Стенд з історичною інформацією

Територія тут велика. Одразу з шосе впадають в око хати з дахами, покритими за старою технологією. Їх тут кілька і як стверджують організатори – всі вони простояли дуже довго і можуть претендувати на статус історичного артефакту.

на хуторі галушківка
На території хутора в селі Гречаному

На в’їзді є великий паркувальний майданчик, а на самі ворота на хутір охороняють дві гармати (тут незрозуміло, чи історично вони історичні). Далі стенди з історією Галушківки та навколишніх місць.

Петриківський розпис у Галушківці
Піч поруч з шинком

Є шинок. Поруч із ним стара піч оздоблена Петриківським розписом (звісно – поруч же Петриківка) і далі – простір!

Красиві локації з сіном і колодязем, столики й альтанки, штучні озера з рибою, очеретами і навіть червонокнижними ліліями різних кольорів. Є вишка, на яку можна забратися і подивитися на весь хутір цілком. Майданчик для дітей, але тільки, як мені здалося, з не зовсім дитячими атракціонами – аж надто вони грубі.

Розваги на Галушківці

Коли ви приїжджаєте на козацький хутір Галушківка, перше, що вас зустрічає, це козачок, який розповідає, чим тут можна зайнятися. Перше, це стрільба з лука, відвідування шинку, вивчення історії краю в музеї Хреста, що тут же розташувався.

Постріляти можна як із класичного лука, так і з арбалета. Один постріл коштуватиме 10 грн і перед початком стрільб козачок-провідник розповість, як потрібно правильно тримати зброю і користуватися нею.

розваги на хуторі галушківка
Стрільба з лука та арбалета

Коли ми гуляли хутором, то бачили ландшафтний дизайн з альтанками та мангалами. Очевидно, що тут можна проводити пікніки та робити шашлик.

Ще можна перекусити в шинку, який оформлений в українському стилі і навіть посуд тут не з порцеляни, а глиняний. Вийде традиційний обід із борщу та вареників із компотом під українську музику.

Музей Хреста на хуторі Галушківка

Далі йдемо дивитися музей Хреста. Він розташований трохи осторонь у класичному будинку українського села XVII століття. У музеї зібрано багато історичних артефактів – речей, якими користувалися наші предки.

Тут є все – старовинна піч, на якій спали сільські жителі, зброя, з якою козаки захищали свою землю, одяг, предмети побуту.

Артефакти в музеї зібрані з великого історичного проміжку – від російської імперії, до німецької окупації України 1941 року.

Але спочатку музей прославився своєю великою колекцією святих православних хрестів. Їм тут приділено центральне місце. І щоб все вивчити – необхідно приїхати і помацати своїми руками.

Неймовірне відчуття, коли тримаєш історію!

Етно-готель Галушківка

На козацькому хуторі Галушківка можна не тільки погуляти на території, а й заночувати. Тут є готель зі своєю ділянкою і двором. Сам будинок це теж стара українська хата, а всередині старовинні меблі та начиння. Одна ніч в етно-готелі коштує 1500 грн.

За словами господарів хутора, попит на такий відпочинок є і в готелі постійно є постояльці. Тут гарна природа, чисте повітря і такий відпочинок піде на тільки на користь.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *