Хто оселився у новому сквері на Щербаня у Дніпрі?

455
0

Занедбаний сквер Металургів у Дніпрі

На початку літа 2022 року у Дніпрі на проспекті Івана Мазепи (колишній проспект Петровського) відреставрували сквер Металургів. Раніше тут була не те що паркова зона, а цілий ліс, темний і непроглядний, та ще й до того страшний. Там збираються наркомани і краще туди не заходити.

До такого гнітючого становища додавалася те, що сквер перебував за покинутим палацом імені Ілліча між старим (ще дореволюційним лікарняним комплексом).

І раптом все змінилося. Траву покосили, сміття вивезли, зробили сучасні доріжки, поставили лавочки та ліхтарі, навіть обладнали баскетбольний майданчик.

Тепер у сквер Металургів на Щербаня із задоволенням ходять батьки з дітьми та навіть приходять пограти у баскетбол.

Але найцікавіше ще попереду!

Хто такий Тоторо з Дніпра

У сквері на Щербаня у Дніпрі з’явилися нові мешканці. Це казкові персонажі з аніме Хаяо Міядзакі “Мій сусід Тоторо”. Це сам Тоторо, Котобас, та ще й чорнушки.

Чернушок я точно не впізнав, хоч і уважно дивився аніме!

Тоторо це лісовий дух, який може бути добрим і злим, якщо його сильно образити. Котобус — теж лісний дух. Разом вони охороняють ліс та допомагають дітям (їх можуть бачити лише діти).

Цих персонажів вигадав Міядзакі та зняв про них фільм у 1988 році. Цікаво, що в Європі та Америці аніме “Мій сусід Тоторо” став популярним лише через 20 років.

Команда Ghibli Green Corner

Тоторо та його друзі з’явилися у парку завдяки команді TeamArt. Ці скульптури складають “Ghibli Green Corner” зі штучної трави. Вони розраховані на дітей віком 2-7 років. Вони були створені на замовлення міської влади Дніпра.

Композиції реконструюють сцени із фільму. У дощ сестри вирішили зустріти свого батька із парасолькою та проводити додому. Непомітно зупиняється Тоторо і дівчинка пропонує йому свою парасольку, потім казкове створення реагує подивом. І Тоторо в обмін на парасольку дарує дітям коробочку з насінням та кличе автобус, який виявляється літаючим котом – Котобасом.

Робота вийшла дуже реалістичною, трава приємна при дотику, і тут справді стало багато дітей. Упевнений, мало хто з мешканців Дніпра знає про Тоторо, і в новому сквері вони не лише отримають позитивні емоції, а й дізнаються про те, чого не знали раніше.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *