Що означає вираз «останнє китайське попередження»?

682
0

Кожен хоч раз у житті стикався з такою ситуацією, коли хтось загрожував:

“Ну, все, це останнє китайське попередження! Якщо наступного разу це повториться – тобі вже точно буде непереливки!”.

Що це за таке “китайське попередження”, в чому його зміст і звідки пішов такий вислів?

Фраза пішла з китайсько-американської напруженості 1950-1960-х років. І вона означає, що той, хто її говорить, нічого реально зробити не може, окрім як загрожувати на словах.

Вся справа в тому, що коли до влади в китаї прийшла комуністична партія, США не визнали її, та продовжували підтримувати Чан Кайші на Тайвані як законного правителя Китаю.

Американські кораблі і літаки на той час часто вторгалися в повітряний і морський простір Китаю і вели розвідку, патрулювали і навіть вдавалися до провокацій.

останнє китайське попередження

Щоразу на такі дії США міністерство закордонних справ Китаю виносило “Останнє попередження”, загрожуючи серйозними наслідками для порушників. Але реально нічого не відбувалося. Кожне таке “попередження” фіксувалося та записувалося американцями під своїм номером. Доходило до того, що за якийсь рік їх було аж 900.

З тих пір і пішло, що якщо виносять “Китайське попередження”, то за фактом за цим не буде ніяких дій. У російській закріпилося “останнє китайське попередження”. Також використовують порядковий номер. Наприклад – “567 китайське попередження”, наголошуючи, що вже скільки разів загрожували і так нічого і не сталося.

Ось така історія цієї фрази. Тепер ви знаєте, що якщо “Останнє китайське попередження”, то нічого страшного не станеться, можете посміхнутися у відповідь.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *