Блакитні озера в Кам’янському – котлован, що став курортом

1179
0

Якщо ви шукаєте куди поїхати на Дніпропетровщині та відпочити як на справжньому курорті – Блакитні озера біля Кам’янського якраз.

Відео – Блакитні озера в Кам’янському

Звідки з’явилися Блакитні озера

Блакитні озера біля Кам’янського стали популярними в останнє десятиліття, хоч і за радянських часів біля них почали будувати туристичні бази, а саму територію використати як рекреаційне місце.

Ці озера це не природна освіта, а штучна. Офіційно ця локація називається Єлизаветівський кар’єр (бо знаходиться в селищі Єлизаветівці). На початку 1970-х тут почали добувати пісок для будівництва лівобережного району міста Дніпродзержинська. Нині висотки можна побачити з будь-якого берега Блакитних озер.

блакитні озера на платному пляжі
Платний пляж

Пісок видобували так інтенсивно, що невдовзі пішли ґрунтові води та кар’єр затопило. Після цього Єлизаветівського кар’єру або котловану розпочинається нова історія. Поруч збудували дачне селище, потім почали зводити турбази. Це місце одразу стало популярним у мешканців Дніпродзержинська-Кам’янського, а згодом і в інших мешканців області (особливо Дніпропетровська-Дніпра).

По суті Блакитні озера це одна велика водойма, розділена на дві частини видатним у нього шматком суші – косою. Площа водоймища – 200 квадратних метрів. Навколо озера великий ліс, чисте та приємне повітря. Водойма не має зв’язку з Дніпром або іншими річками, а тому його вода чиста, прозора і має блакитний і бірюзовий відтінок.

Як на справжньому елітному курорті!

Легенди Блакитних озер

Ходять розмови, що озера утворилися після виходу на поверхню стародавньої річки і коли річка пересохне – то й водоймище припинить своє існування. Однак цю теорію навряд чи підтвердять чи спростують.

А ще є думка, що глибина озера понад 40 метрів, що робить його однією з найглибших водойм Дніпропетровської області. І навіть взагалі тут немає дна☺ Але тільки це теж непідтверджена інформація – за офіційними даними глибина лише 20 метрів. Не більше.

вид на голубі озера

Також одночасно говорили, що тут підвищений рівень радіації і не варто тут перебувати взагалі – не те, щоб купатися та засмагати. Але й це неправда – радіаційний фон тут гаразд.

Але найголовніша легенда свідчить, що озера не замерзає взимку і ніколи не цвіте. Ну таке може бути!

Екологія Блакитних озер

І хоч територія навколо відносно чиста, а про саме озеро ходять легенди про його екологічність, і що воно ніколи не цвіте, деякі проблеми все ж таки є і вони наростають з кожним роком.

Останнім часом водоймище стало міліти, з’явилися очерети. У Єлизаветівському котловані стає все більше водоростей, які гниють і у води з’являється запах, а сама вона з чистої перетворюється на болото. Передбачають, що через пару десятиліть Блакитні озера можуть зникнути і місцеві жителі цим дуже стурбовані, тому потрібно вживати заходів, щоб урятувати цей курорт.

Як і де відпочити біля Блакитних озер

Пляжі на блакитних озерах можна умовно поділити на кілька зон.

1 зона йде вздовж дороги на Кам’янське з Єлизаветівки. Це велика піщана смуга. Вона вважається Єлизаветівським пляжем і влітку там навіть працює аквапарк.

Наступне місце – закрита турбаза між Єлизаветівським пляжем та сосновим лісом. Сам сосновий ліс – це ще одна локація для відпочинку. Але тільки дикого – тут багато машин серед лісу та людей з наметами. Якщо пройти далі у бік Єлизаветівки – то стає менше людей і чистіше. Тут відпочивають ті, хто знає ці місця. За сосновим лісом починається дачна ділянка, а прибережна смуга за ними поділена між кількома платними пляжами. Тут і мангали, і бари, і будиночки, які можна зняти та комфортно жити.

На протилежному боці озера є ще кілька облагороджених ділянок та навіть вейк-парк. Між ними та платними пляжами з боку Єлизаветівки велика територія лісу та чистого піску.

Тут багато диких місць та не облагороджених пляжів.

блакитні озера на дикому пляжі
Дикий пляж

Чим зайнятися на Блакитних озерах

Розваг багато, причому це залежить від локації.

Загалом тут можна:

  • поплавати та позасмагати;
  • потанцювати на пляжній дискотеці;
  • взяти в оренду сап чи каяк;
  • потренуватися у вейкбордингу;
  • покататися на скутері або банані;
  • поховати на катамарані;
  • приготувати шашлик на мангалі в альтанці.

Як дістатися на Блакитні озера

Дістатися на Блакитні озера можна багатьма способами, з Дніпра та Кам’янського, з решти області.

Найшвидше – на своєму автомобілі. З Дніпра потрібно їхати лівим берегом у бік Царичанки новою об’їзною Р-52. Потім на великому роздоріжжі на Лобойківку та Єлизаветівку повернути ліворуч на Єлизаветівку. ВІД цього місця їхати до виїзду з Єлизаветівки. А далі вже вибирати місце до душі.

З Дніпра можна дістатися автобусом як з автовокзалу, так і від дніпровського цирку. Потрібно вибирати той автобус, що йде на лівий берег Кам’янського. Так швидше. Коли проїдете Єлизаветівку – попросити водія зупинити і далі пройти пішки до озера чи потрібного пляжу.

З Дніпра електричкою. Маршрут електрички “Дніпро-Кам’янське”. Вона вирушає з центрального вокзалу та прибуває до Кам’янського. Потім необхідно сісти на маршрутку №4 і вийти не доїжджаючи Єлизаветівки. Далі дійти до озера пішки.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *