Чому Туреччина змінила свою назву!?

383
0

Мало хто знає, що на початку літа 2022 Туреччина змінила свою назву.

Ні, кардинально нічого не змінилося – лише перепишуть назву на табличках в ООН і, можливо, на англійських картах буде інше слово.

туреччина змінила назву
Туреччина

Як буде називатись Туреччина?

Все почалося з того, що англійською Туреччина пишеться як Turkey (терке) – так цю країну називають здебільшого світу, особливо ті, хто говорить і пише англійською. А turkey у англійців та американців називається індичка, птах, який традиційно готують на День Подяки.

Але найнеприємніше для турків це те, що ще назва turkey співзвучна з американським turkey “ідіот, невдаха”. Це зовсім не підходить для великої та гордої країни з багатою тисячолітньою історією.

Саме тому президент Туреччини Ердоган і виступив із ініціативою заміни імені на рівні ООН. На це пішло кілька років через бюрократичні перешкоди і тепер Туреччина має назву “Тюркіє” (Türkiye). Так свою країну називають турки, і це слово означає “Земля турків”.

Türkiye – Земля турок

Насправді “Тюркіє” (Türkiye) вже давно використовували у туристичній рекламі, у презентаціях і всередині країни вживається лише ця назва. А ось тільки на рівні ООН – замінили лише зараз.

Чому Туреччина це індичка чи ид*от?

З цього питання немає однозначної думки чому Туреччина співзвучна з індичкою або непристойним словом англійською. Є кілька версій і про них я розповім у статті “Чому Туреччину назвали індичкою?”.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *