Вулиця для вбивць. Сакко та Ванцетті у Дніпрі

512
0
вулиця Ванцетті в Дніпрі

Влітку 2022 року у Дніпрі пройшло чергове перейменування вулиць.

Коли я побачив список старих та нових назв мене залучила нова вулиця Азовсталевська – данина поваги захисникам Маріуполя під час повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Але яку ж вулицю назвали Азовсталівською у Дніпрі?

Відео – вулиця Ванцетті у Дніпрі

Вулиця Ванцетті. Більшості людей це прізвище нічого не каже.

Спочатку і я думав, що це якийсь комуністичний герой громадянської війни, можливо, червоний комісар. Чомусь литовець.

Хто такі Сакко та Ванцетті

23 серпня 1927 року в бостонській в’язниці було страчено двох злочинців, які брали участь у розбійному нападі і вчинили подвійне вбивство. Цими людьми виявилися Нікола Сакко та Бартоломео Ванцетті.

Вони були засуджені у справі нальоту на взуттєву фабрику 15 квітня 1920 року. Під час цього злочину загинули касир і охоронець, які працювали на виробництві в Саут-Брейнтрі в передмісті Бостона.

Сакко і Ванцетті після арешту
Сакко і Ванцетті після арешту

За підозрою у вбивстві поліція заарештувала двох анархістів та лідерів робітничого руху, італійців за походженням. І хоч вони свою провину заперечували, але надане ними хибне алібі, та докази проти них – переконали суд присяжних у протилежному.

Справа Сакко та Ванцетті сколихнула не тільки всю Америку, а й увесь світ. Країну до цієї події вже затопили анархісти та робітничі страйки. Багато людей не вірили у винність фігурантів, вважаючи їх політичними мучениками, і для багатьох вони стали символами боротьби простих капіталістів, які експлуатують робітників.

Як би там не було, ця історія докотилася до СРСР. У середині двадцятих років тут уже йшли свої політичні репресії, в тому числі проти анархістів. Але це не завадило уряду також оголосити італійців Сакко та Ванцетті героями та борцями з магнатами та промисловцями.

Ось так убивці стали героями для сотень тисяч людей, які готові були влаштовувати революції та безладдя.

Олівці, пароплави, вулиці та села Сакко та Ванцетті

На честь Сакко та Ванцетті у Радянському союзі почали називати не лише вулиці та парки. Про них знімали фільми, писали книги, їх ім’ям називали пароплави та фабрики олівців. Досі на Донеччині є село Сакко та Ванцетті.

І по всій Україні знайдеться понад 40 населених пунктів, де є чи були вулиці з іменами цих людей. Багато хто з них змінив назви під час декомунізації у 2015-2016 роках або у 2022 році. Як наприклад у Дніпрі та Покрові (Орджонікідзе).

Сакко та Ванцетті у Дніпрі

У Дніпрі існували окремо вулиця Сакко – в АНД районі, причому неподалік неї знаходиться “Алея Єдина Україна”, заснована після початку АТО на Донбасі у 2014-2015 році. А вулиця Ванцетті – в Індустріальному.

ванцетті в Дніпрі
сакко у Дніпрі

Вулиця Ванцетті у Дніпрі48.491025, 35.0689754 .

Вулиця Сакко у Дніпрі48.5221782, 35.0730131 .

Вулиця Ванцетті була перейменована 2022 року на Азовсталівську. На черзі Сакко?

І час уже міняти назви вулиць на честь вбивць на справжніх героїв України.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *