Індія змінює назву на Бхарат!?

128
0
індія чи бхарат?

На початку вересня 2023 року світ облетіла несподівана новина. З’явилися інформація, що Індія збирається змінити свою офіційну назву. Поміняти звичне для всіх Індія на Бхарат. Відбутися це має на спеціальному засіданні парламенту, яке відбуватиметься в період з 12 до 18 вересня і це питання вже офіційно стоїть на порядку денному.

І навіть є підтвердження, що рішення буде ухвалено – прем’єр-міністр Моді заявлений на саміт G20 як “глава уряду Бхарата”, а президент країни вже кілька разів згадала свою країну в офіційному документі як “Бхарат”.

Це цікава подія. Але давайте розберемося, звідки ж така назва Бхарат. І чому так так необхідно змінити звичне Індія.

Індія – колоніальне минуле. Бхарат – вільне майбутнє

У теперішній поки що Індії живуть сотні народів і народностей, сотні мов і діалектів, і кожен із них по-своєму називає країну, що є для них домівкою.

І коли британці завершили завоювання цих територій на півострові Індостан, вони виокремили їх у свою колонію Індія, що в буквальному розумінні означає “землі Інду” – за річкою, що протікає тут та є для місцевих жителів священною. Ця назва існує й донині – бо коли Індія стала незалежною, парламент не став змінювати назву. Хоча в конституції записано як англійською Індія, так і санскритом “Бхарат”.

прем'єр-міністр бхарата

“Індія, іншими словами, Бхарат, засновується як Союз Штатів” – так говорить Стаття 1 Конституції Індії.

Та й зараз обидві назви застосовуються без будь-яких утисків. І хочуть повністю відмовитися від першої.

Ще, крім зміни офіційної назви з Індія на Бхарат буде необхідно змінити назву країни в ООН. Це також може зайняти тривалий час. І, найголовніше, це зміна в пам’яті, адже більшості мешканців країни так і світу можуть ще довго використовувати стару назву.

А ось Бхарат, це оригінальна назва країни, найпоширенішою мовою тут – хінді (भारत गणराज्य Bhārat Gaṇarājya). Це слово бере свій початок від давньоіндійського епосу – “Бхаратаварша” (“Країна, царство бхаратів”). Так Індія називалася в давнину. Слово Бхарата санскритом також означає землю, яка ростить і забезпечує.

президент бхарату

Тому мотивація законодавців зрозуміла, вони хочуть позбутися колоніальної спадщини у своїй назві та розвивати країну як справді незалежну державу. Хоча, опозиційні партії пов’язують це зі зростаючим націоналізмом правлячої партії та бажанням не лише переписати історію на догоду політичній кон’юнктурі, а й виграти вибори 2024 року на націоналістичному піднесенні. Опозиціонери не хочуть перейменування і називають таке рішення помилкою.

Зараз Індія справді стрімко розвивається і посідає вже перше місце за населенням, але є ще багато проблем пов’язаних із бідністю і навряд чи перейменування Індії на Бхарат вирішить ці проблеми.

Не тільки Індія – Бхарат

В мире существует много примеров, когда страна имеет официальное название одно, а по факту внутри страны жители называет себя иначе. Это связано не только с особенностями языка, но и политическими причинами. 

Наприклад, фіни називають себе “суомі” і свою країну – “Суомі”. А от для всього світу вони живуть у Фінляндії – і так офіційно називається країна. А німці живуть не в Німеччині, а в “Дойчланд”, але так тільки вони називають свою країну.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *