Звідки взялися величезні стільці біля ДНУ

618
0

Якось у 2018 році біля корпусу Дніпропетровського Національного Університету ім. О.Гончара на проспекті Гагаріна з’явилися незвичайні скульптури. Вони були затягнуті чорним целофаном і ніхто не знав, що там і яке ж їхнє призначення.

величезні червоні стільці біля ДНУ
Великі стільці біля ДНУ у Дніпрі

Потроху завіса таємниці з цих предметів спала, що нагадували стільці. Як виявилося, цей новий арт-об’єкт у Дніпрі був подарований ДНУ до його майбутнього ювілею. У 2018 році ДНУ виповнюється 100 років і відкриття експозиції заплановано на жовтень цього року – якраз на свято.

Що за великі червоні стільці?

Ця композиція називається “Лекторій”. 17 стільців різної висоти, пофарбованих у червоний колір та зроблених з металу. Вони символізують лекційну аудиторію та знаходяться на місці колишнього фонтану. Перший стілець стоїть особняком і обличчям до інших – це стілець професора, який читає лекцію. Решта – стільці студентів.

Більше того, на спинці кожного “студентського стільця” написано імена видатних студентів університету. Їм вдалося досягти вершин у різних галузях суспільної, політичної та наукових сферах життя. 8 жовтня об’єкт урочисто відкрили і одразу ж нанесли на спинку кожного випорожнення білою фарбою відсилання до видатних особистостей, не називаючи самих людей.

Тут виявилися такі “псевдоніми”:

  • Президент України;
  • прем’єр-міністр України;
  • мер Дніпра;
  • опонент Ейнштейна;
  • професор Гарвард;
  • космічний міністр;
  • академік;
  • Герой України;
  • генеральний директор.

Також є іменний стілець Олеся Гончара, і три стільці зі скромною назвою “студент”. Задумано так, що кожен зі студентів університету може досягти великих висот (якщо добре старатиметься!).

На кожному стільці є наклейка з QR-кодом та посилання на сайт. На сайті можна прочитати інформацію про об’єкт, історію університету та його видатних учнів.

Автор “Лекторія” Микита Шалений вважає, що стілець несе той сенс, що потрібно велике терпіння для того, щоб висидіти лекцію і отримати знання, а потім застосувати їх.

Справді, на цих стільцях можна сидіти, фотографуватись, до деяких навіть приставлені сходи для зручності. Гігантські стільці вмонтовані в землю бетоном та під ними є підсвічування. Вночі вони ефектно виглядають!

Скільки коштували стільці біля ДНУ

Інсталяція коштувала 2 мільйони гривень, гроші було виділено з міського бюджету.

Арт-об’єкт стільці-“Лекторіум” зараз

У 2022 році початкового забарвлення та написів не збереглося. Найімовірніше їх уже перефарбовували та зафарбували підписи студентів. Веб-сайт на QR-коді не робочий – домен вільний. Він закінчився і його не продовжували.

Як дістатися

Координати Google Maps – 48.4332482,35.0427154

Адреса – пр. Гагаріна, 72. Біля будівлі корпусу ДНУ – факультету української та іноземної філології.

До університету можна під’їхати трамваєм №1 – кінцева зупинка “Транспортний університет” і піднятися вгору проспектом Гагаріна до ДНУ.

Транзитом повз “Лекторіум” ходять маршрутки №40, 87А, 101А, 109, 124А, 127, 134, 146А і тролейбуси №9, 16, 21, А. Зупинка – “Національний Університет”.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *