Звуки міста. Як почути артоб’єкт у Дніпрі?

257
0
Звуки Дніпра арт-об'єкт

Гуляючи набережною на лівому березі в Дніпрі мою увагу привернув незвичайний об’єкт – якась цікава і дивна форма, різні кольори. Раніше на його місці була інша інсталяція – подарунок місту від фірми по металу.

Виявляється, ту скульптуру прибрали, щоби замінити її на артоб’єкт під назвою “Звуки міста”.

Звуки Дніпра арт-об'єкт
“Звуки міста”. Дніпро

Звуки Дніпра

“Звуки міста” з’явилися на набережній на лівому березі міста Дніпро на 30-ті роковини незалежності України. Це єдиний у своєму роді артоб’єкт, адже його не тільки можна побачити та помацати своїми руками, а й…. послухати.

Так і замислювалося. Найбільша форма скульптури втілює звуки міста Дніпро. 3D-візуалізація звуків міста – це гул двигуна ракети, стукіт коліс вантажного вагона, шум при відкритті парашута та торохтіння холодильника «Дніпро».

Ще сюди додали шипіння і дзвін балончиків стріт-арту, роботу мотора човна, тріск багаття, луна в порожній залі, оплески та гучний сміх.

Це ті звуки, з якими асоціюється Дніпро. Все правильно, адже у Дніпрі ремонтують вагони, виробляють ракети та випускали холодильники. У нас багато секцій з парашутного спорту та в області дислокується 25 парашутно-десантна бригада ЗС України. Також тут багато творчих людей та подій із культурного життя.

Саму інсталяцію створювали виходячи з візуалізації цих звуків. Спеціальна програма створила модель, яку виконали у тривимірній формі. Ось це і називається 3D-візуалізація звуків.

Звуки Дніпра можна послухати за посиланням або перейти на сайт за qr-кодом.

“Звуки міста” в Україні

“Звуки Дніпра” це не перший арт-об’єкт такого роду. Ідея виникла зобразити звуки різних міст та регіонів – Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Маріуполя, Одеси та Криму. У перспективі планується охопити усі обласні центри.

Першу скульптуру присвячено українському Криму. Вона знаходиться у Києві на вулиці Грушевського 24/2 у дворі офісу Кримської платформи.

Дніпро третє за рахунком у цьому проекті. Друга скульптура з’явилась у Одесі. Вона встановлена в Одеському аеропорту.

https://jenyatravels.com/pro-mene/

Jenya Travels

Мене звуть Женя. Я подорожую по Україні та світу і розповідаю історії.
Простою мовою, без занудства та сухих фактів - цікаво про нецікаві місця.
Побував більше ніж на 100 точках на мапі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *